wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-06-21| GIS, Mapy

Aplikacje mapowe nagrodzone minigrantami Anny Pasek już dostępne

Można już bezpłatnie korzystać z dwóch nowych aplikacji typu web GIS utworzonych w ramach programu „Minigranty im. Anny Pasek”. Dzięki nim poznamy historię zlodowaceń Polski, krainy zoograficzne świata oraz możliwości narzędzi GIS.


Aplikacje mapowe nagrodzone minigrantami Anny Pasek już dostępne <br />
Fragment aplikacji zespołu UŚ
Fragment aplikacji zespołu UŚ
Aplikacje mapowe nagrodzone minigrantami Anny Pasek już dostępne <br />
Fragment aplikacji zespołu UW
Fragment aplikacji zespołu UW

Oba rozwiązania są efektami realizacji II edycji minigrantów ufundowanych przez Fundację im. Anny Pasek. Tematem przewodnim tego konkursu stypendialnego jest promocja geoinformacji i wykorzystujących ją badań wśród młodzieży i nauczycieli szkół ponadpodstawowych. Cel ten ma być realizowany poprzez zaproponowanie przez uczestników pakietu edukacyjnego stanowiącego zintegrowany zbiór danych geograficznych i opisowych, a także multimediów lub innych cyfrowych materiałów edukacyjnych. Na ich bazie nagrodzone zespoły przygotowują wizualizacje w serwisie ArcGIS Online, które mają stanowić wsparcie dla uczniów i nauczycieli.

W II edycji tego konkursu nagrodzono dwa zespoły. Pierwszy tworzą studentki I roku studiów magisterskich z Instytutu Nauk o Ziemi Wydziału Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Wspólnie z Fundacją im. Anny Pasek przygotowały one aplikację pt. „Geocaching jako nowoczesna forma nauki poprzez zabawę w odkrywanie krain zoogeograficznych świata”. Jest to gra terenowa, która pomoże uczniom w łatwy i przyjemny sposób zdobyć wiedzę z treści przyrodniczych związanych z krainami zoogeograficznymi świata oraz poszerzyć wiedzę z zakresu nawigacji satelitarnej oraz narzędzi GPS.

Drugi nagrodzony zespół tworzą studenci kierunku geologia stosowana na Wydziale Geologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz reprezentanci Kolegium Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Matematyczno-Przyrodniczych. Wspólnie z Fundacją przygotowali oni aplikację pod nazwą „Od sandru do shapefile”. Jest to scenariusz lekcji o geomorfologii czwartorzędu, zlodowaceniach Polski i technologiach GIS-owych kierowany do uczniów szkół średnich. Na stronie tej można znaleźć materiały przygotowujące do interpretacji geomorfologii oraz wprowadzające w tematykę GIS. Realizacja części praktycznej pozwoli na zapoznanie się z oprogramowaniem ArcGIS Pro i postawienie pierwszych kroków w środowisku GIS.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Pomiary geodezyjne uskoku San Andreas
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS