Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
|2022-06-21| GIS, Mapy

Aplikacje mapowe nagrodzone minigrantami Anny Pasek już dostępne

Można już bezpłatnie korzystać z dwóch nowych aplikacji typu web GIS utworzonych w ramach programu „Minigranty im. Anny Pasek”. Dzięki nim poznamy historię zlodowaceń Polski, krainy zoograficzne świata oraz możliwości narzędzi GIS.


Aplikacje mapowe nagrodzone minigrantami Anny Pasek już dostępne <br />
Fragment aplikacji zespołu UŚ
Fragment aplikacji zespołu UŚ
Aplikacje mapowe nagrodzone minigrantami Anny Pasek już dostępne <br />
Fragment aplikacji zespołu UW
Fragment aplikacji zespołu UW

Oba rozwiązania są efektami realizacji II edycji minigrantów ufundowanych przez Fundację im. Anny Pasek. Tematem przewodnim tego konkursu stypendialnego jest promocja geoinformacji i wykorzystujących ją badań wśród młodzieży i nauczycieli szkół ponadpodstawowych. Cel ten ma być realizowany poprzez zaproponowanie przez uczestników pakietu edukacyjnego stanowiącego zintegrowany zbiór danych geograficznych i opisowych, a także multimediów lub innych cyfrowych materiałów edukacyjnych. Na ich bazie nagrodzone zespoły przygotowują wizualizacje w serwisie ArcGIS Online, które mają stanowić wsparcie dla uczniów i nauczycieli.

W II edycji tego konkursu nagrodzono dwa zespoły. Pierwszy tworzą studentki I roku studiów magisterskich z Instytutu Nauk o Ziemi Wydziału Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Wspólnie z Fundacją im. Anny Pasek przygotowały one aplikację pt. „Geocaching jako nowoczesna forma nauki poprzez zabawę w odkrywanie krain zoogeograficznych świata”. Jest to gra terenowa, która pomoże uczniom w łatwy i przyjemny sposób zdobyć wiedzę z treści przyrodniczych związanych z krainami zoogeograficznymi świata oraz poszerzyć wiedzę z zakresu nawigacji satelitarnej oraz narzędzi GPS.

Drugi nagrodzony zespół tworzą studenci kierunku geologia stosowana na Wydziale Geologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz reprezentanci Kolegium Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Matematyczno-Przyrodniczych. Wspólnie z Fundacją przygotowali oni aplikację pod nazwą „Od sandru do shapefile”. Jest to scenariusz lekcji o geomorfologii czwartorzędu, zlodowaceniach Polski i technologiach GIS-owych kierowany do uczniów szkół średnich. Na stronie tej można znaleźć materiały przygotowujące do interpretacji geomorfologii oraz wprowadzające w tematykę GIS. Realizacja części praktycznej pozwoli na zapoznanie się z oprogramowaniem ArcGIS Pro i postawienie pierwszych kroków w środowisku GIS.

JK


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Apeks skanuje zabytkowe młyny
play thumbnail
czy wiesz, że...
© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
[email]
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama