Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2023-12-13| GIS, Firma, Software

Bentley dla branż drogowej, kolejowej i wodnej

W ubiegłym miesiącu w warszawskim hotelu Marriott odbyła się konferencja Bentley Innovation Days. Pierwszy dzień poświęcony był rozwiązaniom dla branży drogowej i kolejowej, a drugi – dla branży wodnej.


Bentley dla branż drogowej, kolejowej i wodnej
Bentley dla branż drogowej, kolejowej i wodnej

Pierwszego dnia (9 listopada) uczestnicy zapoznali się z rozwiązaniami Bentley w zakresie inżynierii lądowej, które usprawniają i automatyzują procesy pracy we wszystkich branżach i fazach projektów – od koncepcji, przez projekt wykonawczy, budowę aż po utrzymanie.
Tematyka obejmowała efektywne zarządzanie dokumentacją projektową przy wykorzystaniu ProjectWise opartego o iTwin oraz planowanie i zarządzanie budową za pomocą SYNCHRO 4D. Zaprezentowane zostały dobre praktyki w ramach projektowania sieci trakcyjnych, a także modelowania elementów odwadniających i zarządzania kolizjami mediów w OpenRoads Designer. Uczestnicy dowiedzieli się również, jak firmy Bentley i Microsoft wspólnie pomagają spełnić wymagania CSRD w branży drogowej.

Podczas drugiego dnia (10 listopada) zaprezentowano najważniejsze trendy w branży wodociągowo-kanalizacyjnej w Polsce i pokazano, w jaki sposób użytkownicy oprogramowania Bentley mogą sprostać wyzwaniom branżowym poprzez cyfrową transformację. Poruszono tematykę wykorzystania cyfrowych bliźniaków do inteligentnego zarządzania sieciami wodociągowymi oraz modelowania hydraulicznego jako kluczowego elementu budowy cyfrowego bliźniaka infrastruktury wodnej. Bardzo ciekawą częścią konferencji były prezentacje użytkowników oprogramowania Bentley, którzy dzielili się swoimi doświadczeniami.

Wydarzenie zgromadziło ponad 150 uczestników i było znakomitą okazją do poznania najnowocześniejszych technologii, wymiany doświadczeń branżowych i nawiązania kontaktów.

Źródło: Bentley Systems


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wpływ aplikacji lokalizacyjnych na korki
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS