Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2023-10-09| GNSS, Sprzęt

Emlid prezentuje odbiornik z kompensacją wychylenia

Firma Emlid wprowadził na rynek swój nowy flagowy odbiornik – GNSS Reach RS3 wyposażony w sensor kompensacji wychylenia tyczki IMU.


Emlid prezentuje odbiornik z kompensacją wychylenia
Emlid prezentuje odbiornik z kompensacją wychylenia

Nowy Reach RS3 pozwala na pomiary przy dużym wychyleniu tyczki bez utraty dokładności. Jak podkreśla producent, kompensacja wychylenia przyspiesza tyczenia, a także ułatwia pomiar trudnodostępnych miejsc, takich jak narożniki budynków, punkty na jezdni czy krawędzi wykopu.
Reach RS3 jest fabrycznie skalibrowany i działa od razu po wyjęciu z pudełka. Jest też odporny na zakłócenia elektromagnetyczne, ponieważ zastosowany kompensator nie ma magnetometru na pokładzie.

Reach RS3 to instrument wielokanałowy, śledzi konstelacje GPS/QZSS, GLONASS, BeiDou i Galileo. Sprawdzi się zarówno jako stacja bazowa, jak i odbiornik ruchomy (rover). Ma wbudowane dwuzakresowe radio oraz modem LTE na kartę SIM, dzięki któremu może nadawać lub odbierać poprawki z wykorzystaniem protokołu NTRIP.

Jak przekonuje Emlid, Reach RS3 uzyskuje rozwiązanie z centymetrową dokładnością w ciągu około 5 sekund i utrzymuje niezawodną wydajność nawet wtedy, gdy niebo jest częściowo zasłonięte lub urządzenie jest przechylone.

Reach RS3 waży 950 g i mieści się w obudowie o wymiarach 126 × 142 mm. Korpus z poliwęglanu pokryty elastomerem sprawia, że instrument jest odporny na uderzenia i gotowy na najcięższe warunki pracy. Spełnia normę pyło- i wodoszczelności IP67. Na jednym ładowaniu pracuje do 22 godzin w trybie bazy i do 18 godzin w trybie rover.
Emlid Reach RS3 można kupić w cenie 2499 euro

Źródło: Emlid


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Raczki Elbląskie w chmurze punktów
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS