Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2023-06-30| GIS, Teledetekcja, Firma

Maxar i Esri rozszerzają współpracę: kolejne dane dostępne dla użytkowników Living Atlas

Maxar Technologies udostępnił dodatkowe zbiory danych do wyświetlania w atlasie świata Living Atlas firmy Esri. Użytkownicy będą mogli wykorzystać cyfrowe modele terenu oraz pokrycia terenu Precision3D, a także wektorowe dane o budynkach i roślinności do tworzenia swoich kompozycji mapowych i aplikacji.


Maxar i Esri rozszerzają współpracę: kolejne dane dostępne dla użytkowników Living Atlas

Wykorzystując podejście big data, Maxar łączy opatentowane algorytmy 3D z największym na świecie archiwum wysokiej jakości komercyjnych zdjęć satelitarnych. Produkty Precision3D doskonale sprawdzają się przy tworzeniu cyfrowych bliźniaków (wirtualnych modeli rzeczywistości), przeprowadzaniu cyfrowych symulacji w środowisku miejskim oraz przygotowywaniu planów reagowania na klęski żywiołowe.

Oprócz nowych danych w Living Atlas są także dostępne inne produkty firmy Maxar:
• Vivid Standard – mapa bazowa o rozdzielczości 50 cm tworzona ze zdjęć satelitarnych Maxar;
• Vivid Advanced – mapa bazowa o rozdzielczości 30 cm dostępna dla wybranych obszarów metropolitarnych;
• NaturalVue 2.0 – mapa o rozdzielczości 15 m stworzona z ponad 60 tys. zdjęć Landsat 8, odzwierciedlająca rzeczywiste kolory Ziemi;
• National Urban Change Indicator – produkt umożliwiający wykrywanie zmian w obszarach zabudowy, dostępny dla obszaru Stanów Zjednoczonych.

Źródło: Maxar


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skaning ułatwi modernizację statku
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS