Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
|2022-07-22| GIS, Teledetekcja

Nowe wysokorozdzielcze zobrazowania satelitarne Maxar trafią do atlasu Esri

Rozwijany przez Esri serwis mapowy ArcGIS Living Atlas of the World już wkrótce zostanie rozbudowany o nowe wysokorozdzielcze zobrazowania Ziemi dostarczane przez spółkę Maxar, właściciela satelitów WorldView.


Nowe wysokorozdzielcze zobrazowania satelitarne Maxar trafią do atlasu Esri

Living Atlas of the World to uruchomiona w 2014 roku przez Esri internetowa aplikacja, która w jednym miejscu pozwala przeglądać tysiące różnorodnych zbiorów danych przestrzennych – od zdjęć satelitarnych, przez mapy tematyczne, po warstwy podkładowe. Są wśród nich zarówno opracowania Esri, jak i materiały pochodzące od wielu zewnętrznych firm i instytucji.

Wśród dostępnych tam warstw podkładowych znajdziemy m.in. wysokorozdzielcze zobrazowania pozyskiwane przez satelity amerykańskiej firmy Maxar Technologies. Dzięki zawartemu właśnie porozumieniu z Esri warstwa ta doczeka się dużej aktualizacji – obejmie ona blisko połowę obszarów lądowych świata, dla których udostępnione zostaną dane z pikselem od 1,2 metra do 60 centymetrów.

Obecnie w Living Atlas of the World znajdziemy następujące bazy rozwijane przez Maxar:

  • Vivid Standard – wysokorozdzielcze dane satelitarne,
  • Vivid Advanced – dane satelitarne o podniesionej jakości dostępne dla wybranych aglomeracji,
  • NaturalVue – mozaika zdjęć z satelity Landsat 8 w rozdzielczości 15 metrów.
  • National Urban Change Indicator (NUCI) – produkt bazujący na zdjęciach z konstelacji Landsat, który pozwala wychwycić zmiany w pokryciu miast.

Źródło: Maxar, JK


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

Akademia INSPIRE w Norwegii
play thumbnail
czy wiesz, że...
© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
[email]
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama