Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2023-02-13| GIS

Lepszy dostęp do danych o pokryciu terenu w nowym serwisie Esri

Producent pakietu ArcGIS – firma Esri, uruchomił nową internetową aplikację, która oferuje wiele nowych możliwości pracy na satelitarnych danych o pokryciu terenu całego świata.


Lepszy dostęp do danych o pokryciu terenu w nowym serwisie Esri

W czerwcu 2021 roku firma Esri zaprezentowała Global Land Cover Map – bazę danych o pokryciu terenu całego świata w rozdzielczości 10 metrów, która bazuje na automatycznym przetworzeniu zobrazowań z europejskich satelitów optycznych Sentinel-2. Opracowanie udostępniono na wolnej licencji Creative Commons, a oprócz tego uruchomiono serwis, który pozwalał na przeglądanie i bezpłatne pobieranie tego rejestru.

W blisko 2 lata po premierze tej bazy firma Esri postanowiła uruchomić zupełnie nowy internetowy serwis z tymi danymi – Sentinel-2 Land Cover Explorer. Jego głównym wyróżnikiem względem starszego rozwiązania są dodatkowe możliwości analizy zmian pokrycia terenu. Do tego celu można chociażby wykorzystać suwak, uruchamianie animacji dla lat 2017–2022 czy prezentację danych na wykresach. Serwis oferuje ponadto opcję pobierania danych, wyświetlania zobrazowań satelitarnych w różnych kompozycjach czy narzędzia dla deweloperów.

– GIS nie tylko zapewnia możliwości niezbędne do tworzenia i udostępniania danych i map o pokryciu terenu, ale także umożliwia użytkownikom ich głębszą analizę – powiedział Sean Breyer, menedżer programu Esri ds. ArcGIS Living Atlas of the World. – Generowanie tych informacji ma fundamentalne znaczenie, a Sentinel-2 Land Cover Explorer będzie nieoceniony, pomagając decydentom w zdobyciu krytycznych informacji na temat użytkowania gruntów, zwłaszcza że zrównoważony rozwój staje się palącym problemem globalnym – podkreśla.

Źródło: Esri, JK


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
KNG Dahlta w Tatrach
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS