Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2023-06-29| Geodezja, Edukacja

Ranking uczelni geodezyjnych 2023: PW wciąż na czele

Po raz czwarty z rzędu Politechnika Warszawska zwyciężyła w przygotowanym przez „Perspektywy” rankingu szkół wyższych kształcących na kierunku geodezja i kartografia.


Ranking uczelni geodezyjnych 2023: PW wciąż na czele
Ranking uczelni geodezyjnych 2023: PW wciąż na czele <br />
Wyniki ogólne
Wyniki ogólne
Ranking uczelni geodezyjnych 2023: PW wciąż na czele <br />
Wyniki szczegółowe
Wyniki szczegółowe

W tym roku pod lupę wzięto 13 krajowych uczelni – o jedną więcej niż w 2022 r. (dołączyła Politechnika Bydgoska). Oceniając je, brano pod uwagę następujące kryteria:
• prestiż (ocena przez kadrę akademicką),
• absolwenci na rynku pracy (ekonomiczne losy absolwentów),
• potencjał akademicki (kategoria naukowa),
• potencjał dydaktyczny (akredytacje, jakość przyjętych na studia),
• potencjał naukowy (publikacje, cytowalność, wskaźniki FWCI, FWVI oraz Publications in Top 10 Journal Percentiles),
• umiędzynarodowienie (publikacje we współpracy zagranicznej, studenci zagraniczni).

Zwycięzcą tegorocznego rankingu ponownie została Politechnika Warszawska. Uzyskała ona najwięcej punktów za 4 z 12 kryteriów, tj.: ocena przez kadrę akademicką, ekonomiczne losy absolwentów, akredytacje oraz studenci zagraniczni.
Drugie miejsce utrzymała Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, która najwięcej punktów otrzymała w tylko w jednej kategorii – publikacje.
Na trzecim miejscu ex aequo uplasowały się: Politechnika Gdańska (awans o jedno miejsce w porównaniu z poprzednim rankingiem) oraz Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu (przed rokiem również na trzecim miejscu). PG otrzymała najwięcej punktów za kategorię naukową oraz jakość przyjętych na studia, a UPWr – cytowalność oraz publikacje we współpracy zagranicznej.

Generalnie w porównaniu z ubiegłorocznym zestawieniem zmian jest niewiele. Żadna z uczelni nie zmieniła swojej pozycji o więcej niż jedno miejsce.

DC


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skaning lotniczy Nysy
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS