Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2023-05-25| Sprzęt

Szybsze pomiary z nowym skanerem Trimble

Wszechstronne rozwiązanie dla profesjonalistów zajmujących się geodezją, budownictwem i inżynierią – tak firma Trimble zachwala swój najnowszy skaner laserowy X9.


Szybsze pomiary z nowym skanerem Trimble

Nowy instrument to następca skanera X7. W porównaniu z poprzednikiem oferuje m.in. większy zasięg (wzrost z 80 m do 150 m) oraz prędkość skanowania (wzrost z 0,5 do 1 mln pkt/s). Jak zapewnia Trimble, X9 bazuje na sprawdzonych technologiach, zaprojektowanych w celu zwiększenia wydajności pracy. Amerykański producent wymienia tutaj funkcję X-Drive umożliwiającą automatyczną kalibrację, wskaźnik laserowy do nadawania georeferencji oraz automatyczne poziomowanie z geodezyjną dokładnością.

Ponadto zaawansowane przetwarzanie i wysokowydajny laser zwiększają czułość wszystkich skanów, co czyni z X9 idealne narzędzie do rejestracji ciemnych lub odbijających światło powierzchni. Nowa konstrukcja jednostki centralnej poprawia natomiast transmisję sygnału, zapewniając lepszą jakość skanowania.

Do obsługi, zarządzania, przeglądania i sprawdzania danych skanowania zarówno w biurze, jak i w terenie przeznaczone są aplikacje Trimble Perspective i Trimble FieldLink. Dane z X9 mogą być dostarczane bezpośrednio z Trimble Perspective lub FieldLink do oprogramowania biurowego Trimble lub eksportowane do formatów zgodnych ze standardami branżowymi.

Źródło: Trimble, DC


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Plan na las - czyli o kartowaniu lasu
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS