wiadomościprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2023-03-15| GNSS, Geodezja, Sprzęt

Trimble prezentuje zestaw i dla koparki, i do ręki

Dzięki zaprezentowanemu przez amerykańskiego Trimble’a zestawowi Siteworks Machine Guidance Module jedno rozwiązanie pomiarowe może posłużyć zarówno do tyczenia na budowie, jak i sterowania koparką.


Trimble prezentuje zestaw i dla koparki, i do ręki

Ten nowy produkt zaprojektowano przede wszystkim z myślą o mniejszych placach budowy oraz firmach, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z systemami sterowania maszynami budowlanymi.

Zestaw Siteworks Machine Guidance Module składa się z precyzyjnego odbiornika GNSS Trimble SPS986 lub Trimble R780 GNSS Smart Antenna (z technologią kompensacji wychylenia ProPoint) oraz dowolnego urządzenia mobilnego wyposażonego w oprogramowanie polowe Siteworks. Instrumenty te można przymocować do tyczki, by wykonywać na budowie różnorodne pomiary oraz tyczenia. Ale można je też zintegrować z koparką, by otrzymać system sterowania maszynami 3D.

Co istotne, rozwiązanie jest kompatybilne z satelitarnymi korektami RTX. Użytkownicy zestawu nie są więc zależni od naziemnych sieci stacji referencyjnych, nie muszą też posiadać własnej stacji bazowej.

Dodatkowo w skład zestawu wchodzi oprogramowanie Trimble WorksManager, które usprawnia wymianę danych pomiarowych między biurem a terenem budowy.

– Nowy moduł Siteworks Machine Guidance został specjalnie zaprojektowany, aby był wszechstronny, przenośny i łatwy w użyciu, dając lokalnym wykonawcom punkt wejścia do geodezji budowlanej i sterowania maszynami – powiedział Kevin Garcia, dyrektor generalny Trimble Civil Specialty Solutions. – Naszym celem jest zapewnienie użytkownikom wszystkich korzyści Trimble Siteworks, zasadniczo zmieniając maszynę w geodetę. Wykonawcy mogą zrobić więcej przy mniejszym szkoleniu i czasie oraz wykorzystać swój personel do innych zadań, jednocześnie wyprowadzając pracowników z wykopów, z dala od sprzętu budowlanego – podkreśla.

Źródło: Trimble, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wielodrożność a Galileo
czy wiesz, że...
© 2005-2023 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Anna Wardziak
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa


Reklama
reklama@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS