Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2023-04-06| GNSS, Firma

Chińczycy sprzedają Hemisphere GNSS

Firma Hemisphere – znany producent precyzyjnych odbiorników GNSS (również dla geodezji), zostanie sprzedana przez chińską spółkę Unistrong.


Chińczycy sprzedają Hemisphere GNSS

Przypomnijmy, że Hemisphere GNSS było pierwotnie przedsiębiorstwem kanadyjskim. Znane było nie tylko jako producent precyzyjnych odbiorników satelitarnych (w tym zestawów RTK), ale także płyt odbiorczych, które były wykorzystywane przez innych dostawców sprzętu. W 2013 roku większość tego biznesu została sprzedana chińskiej firmie Unistrong, która również zajmowała się produkcją instrumentów GNSS. Koszt tej transakcji wyniósł 15 mln dolarów. Reszta biznesu, związana z produktami dla rolnictwa, pozostała w rękach kanadyjskich pod nazwą AgJunction.

Jak się okazuje, po dekadzie Chińczycy postanowili odsprzedać tę markę. Jej nabywcą jest międzynarodowa korporacja CNH Industrial z siedzibą w Holandii koncentrująca się na produkcji sprzętu dla rolnictwa i budownictwa – należą do niej takie marki jak: New Holland, Steyr czy Case Construction Equipment. Wartość transakcji, którą musi jeszcze zatwierdzić chiński rząd, opiewa na 175 mln dolarów. Jej finalizacja planowana jest na III kwartał br.

Jak wyjaśniają przedstawiciele CNH Industrial, zakup Hemisphere GNSS ma być kluczowy m.in. w rozwoju przez tę korporację produktów związanych z automatyzacją oraz technologiami autonomicznymi. Pozwoli bowiem całkowicie samodzielnie tworzyć własne rozwiązania w zakresie precyzyjnej nawigacji.

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Otwieranie modeli 3D GUGiK w QGIS
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS