wiadomościreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2023-04-04| GNSS, Geodezja, GIS, Sprzęt

O trendach i nowościach na rynku GNSS w bezpłatnym niezbędniku NAWI 2023

Z Geoforum.pl można już pobrać bezpłatny niezbędnik NAWI – 86 stron praktycznej wiedzy o precyzyjnych pomiarach z wykorzystaniem nawigacji satelitarnej.


O trendach i nowościach na rynku GNSS w bezpłatnym niezbędniku NAWI 2023

Kluczowym elementem NAWI jest porównanie oferty krajowych dystrybutorów w zakresie precyzyjnych odbiorników GNSS – geodezyjnych (RTK), GIS-owych oraz dla stacji referencyjnych. W tym roku po raz kolejny padł rekord ich liczby. W tabelach uzbierało się bowiem aż 258 instrumentów. To o 13 więcej niż w ubiegłym roku, ale aż 56 prezentowanych modeli to nowości. By w tym mętliku dokonać właściwego wyboru optymalnego odbiornika, specyfikację techniczną każdego z nich prezentujemy wg około 40 cech.

Ale NAWI 2023 to nie tylko suche dane, ale i praktyczna wiedza. W numerze polecamy lekturze artykuły, w których m.in.: prezentujemy wybrane nowości sprzętowe, omawiamy trendy na rynku GNSS, pytamy się ekspertów, jak sprawdzać dokładność instrumentów satelitarnych, analizujemy możliwości, jakie oferuje precyzyjna usługa Galileo, a także zastanawiamy się, jak radzić sobie z rosnącą aktywnością Słońca.

Niezbędnik NAWI 2023 można bezpłatnie pobrać w pliku PDF lub przeglądać jako interaktywnego flipbooka.

Redakcja


«« powrótwiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Satelitarne dane meteo na wyciągnięcie ręki
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS