Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2008-03-11| Geodezja, Mapy, Firma, Przetargi, Instytucje, Kataster

GUGiK ogłosił ponownie konkurs z nagrodami


Główny Urząd Geodezji i Kartografii po raz drugi ogłosił konkurs na opracowanie koncepcji i rozwiązań technicznych (z wdrożeniem) w zakresie Krajowej Infrastruktury Informacji Przestrzennej w ramach projektu Geoportal.gov.pl.

Poprzedni konkurs ogłoszony 21 grudnia został przez GUGiK unieważniony po wpłynięciu protestów z uwagi na zapisy, które mogły utrudniać uczciwą konkurencję.

Przedmiotem obecnego postępowania jest wykonanie koncepcji funkcjonowania węzłów topograficznego i katastralnego Krajowej Infrastruktury Informacji Przestrzennej.

Koncepcja 1 – Węzeł Topograficzny (Wojewódzki) Krajowej Infrastruktury Informacji Przestrzennej - systemy zarządzania bazami danych przestrzennych pozostającymi w kompetencji służby geodezyjnej i kartograficznej szczebla wojewódzkiego i centralnego. Koncepcja 2 – Węzeł Katastralny (Powiatowy) Krajowej Infrastruktury Informacji Przestrzennej – systemy zarządzania bazami danych przestrzennych pozostającymi w kompetencji służby geodezyjnej i kartograficznej na szczeblu powiatowym - wariant A, zakładający wymianę systemów zarządzania danymi na nowe. Koncepcja 3 - Węzeł Katastralny (Powiatowy) Krajowej Infrastruktury Informacji Przestrzennej – systemy zarządzania bazami danych przestrzennych pozostającymi w kompetencji służby geodezyjnej i kartograficznej na szczeblu powiatowym - wariant B, zakładający wykorzystanie funkcjonujących systemów zarządzania danymi.

Uczestnik konkursu jest zobowiązany złożyć pracę konkursową, dotyczącą danej koncepcji wraz z informacją na temat powiązania z odpowiednio: węzłem Krajowej Infrastruktury Informacji Przestrzennej na szczeblu wojewódzkim i centralnym bądź na szczeblu powiatowym.
Dopuszcza się złożenie prac konkursowych na jedną lub więcej koncepcji z zastrzeżeniem, że do danej koncepcji dopuszcza się złożenie tylko jednej pracy konkursowej. Każda koncepcja będzie oceniana oddzielnie.

Startujący w konkursie muszą spełnić m.in. następujące warunki:
- legitymują się wykonaniem co najmniej 3 zrealizowanych lub będących w trakcie realizacji zamówień na: konwersję danych (lub pozyskanie danych), modernizację lub kontrolę jakości danych, służących zasileniu dowolnego systemu zarządzania bazami danych przestrzennych w węzłach krajowej infrastruktury informacji przestrzennej (topograficznym lub katastralnym), w tym co najmniej jedno ze wskazanych zamówień musi być o wartości nie mniejszej niż 500.000 zł;
- legitymują się opracowaniem i wdrożeniem trzech systemów zarządzania bazami danych przestrzennych na potrzeby administracji publicznej dowolnego szczebla, w tym co najmniej jednego systemu w wymaganej w Regulaminie konkursu architekturze;
- legitymują się opracowaniem i wdrożeniem systemów do prowadzenia ewidencji gruntów i budynków w minimum trzech lokalizacjach, w tym co najmniej jednego systemu w wymaganej w regulaminie konkursu architekturze;
- dysponują odpowiednim potencjałem kadrowym, z uprawnieniami bądź kwalifikacjami potwierdzonymi m.in. znajomością technologii budowy baz danych obiektów topograficznych.

Kryteria oceny prac:

0-25 punktów Uwzględnienie problemów z dziedziny zarządzania danymi wchodzącymi w skład zasobu służby geodezyjnej i kartograficznej, a w tym: kontroli jakości danych na potrzeby systemów zarządzania danymi, konwersji, pozyskania, aktualizacji, utrzymania i archiwizacji danych. 0-15 punktów Sposób prezentacji koncepcji 0-15 punktów Niezależność koncepcji od platformy programowej 0-10 punktów Zdolność do realizacji wdrożenia systemów według proponowanych koncepcji, dostępność gotowych rozwiązań mierzona liczbą gotowych rozwiązań oraz liczbą zaimplementowanych funkcjonalności zdefiniowanych przez Zamawiającego w Regulaminie 0-10 punktów Koszt wdrożenia rozwiązania 0-10 punktów Łączny roczny koszt utrzymania rozwiązania przy jego wdrożeniu na poziomie konkretnego węzła 0-10 punktów Ilość systemów zarządzania bazami danych przestrzennych poza wymaganymi, które Uczestnik konkursu zadeklaruje do wdrożenia pilotażowego w ramach szczegółowego opracowania pracy konkursowej.

Termin składania wniosków dotyczących uzyskania dokumentów lub dostępu do dokumentów:
1 kwietnia 2008 r.

Data wysłania zaproszeń do udziału w konkursie do zakwalifikowanych kandydatów: 10 kwietnia 2008 r. (Przewidywana data)

Nagrody w konkursie:
1 – zaproszenie do negocjacji w trybie z wolnej ręki na szczegółowe opracowanie koncepcji i rozwiązań technicznych wraz z wdrożeniem systemów zarządzania bazami danych przestrzennych pozostającymi w kompetencji służby geodezyjno-kartograficznej przeznaczonych dla węzła topograficznego według nagradzanej koncepcji, we wskazanych przez Zamawiającego lokalizacjach – minimum 3.

2 i 3 – zaproszenie do negocjacji w trybie negocjacji bez ogłoszenia na uszczegółowienie opracowanej koncepcji i rozwiązań technicznych wraz z pilotażowym wdrożeniem systemów zarządzania bazami danych przestrzennych pozostającymi w kompetencji służby geodezyjnej i kartograficznej szczebla wojewódzkiego i centralnego według nagradzanej koncepcji, we wskazanych przez Zamawiającego lokalizacjach – maksymalnie 2.

4 – zaproszenie do negocjacji w trybie z wolnej ręki na uszczegółowienie opracowanej koncepcji i rozwiązań technicznych wraz z pilotażowym wdrożeniem systemu zarządzania bazami danych przestrzennych pozostającymi w kompetencji służby geodezyjnej i kartograficznej, przeznaczonego dla węzła katastralnego w wariancie A według nagradzanej koncepcji, we wskazanych przez Zamawiającego lokalizacjach - maksymalnie 5.

5 i 6 – zaproszenie do negocjacji w trybie negocjacji bez ogłoszenia na uszczegółowienie opracowanej koncepcji i rozwiązań technicznych wraz z pilotażowym wdrożeniem systemu zarządzania bazami danych przestrzennych pozostającymi w kompetencji służby geodezyjnej i kartograficznej, przeznaczonego dla węzła katastralnego w wariancie A według nagradzanej koncepcji, we wskazanych przez Zamawiającego lokalizacjach – maksymalnie 5.

7 – zaproszenie do negocjacji w trybie z wolnej ręki na uszczegółowienie opracowanej koncepcji i rozwiązań technicznych wraz z pilotażowym wdrożeniem systemu zarządzania bazami danych przestrzennych pozostającymi w kompetencji służby geodezyjnej i kartograficznej, przeznaczonego dla węzła katastralnego w wariancie B według nagradzanej koncepcji, we wskazanych przez Zamawiającego lokalizacjach. Liczba lokalizacji zależna jest od liczby funkcjonujących w kraju zintegrowanych systemów do prowadzenia EGiB, po jednym dla każdego systemu, dla którego posiadający autorskie prawa majątkowe wyrazi zgodę, nie więcej jednak niż dla 12 lokalizacji.

Sąd Konkursowy
W skład Sądu Konkursowego weszli: Jerzy Zieliński, Tomasz Kubik, Arleta Grzesik, Marcin Lebiecki, Ewa Pachniewicz, Jacek Piłat, Jarosław Zembrzuski, Eliza Kuszta.
Decyzja Sądu Konkursowego jest wiążąca dla Zamawiającego.

Źródło: GUGiK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Studenci inwentaryzują budynek AGH
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS