Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
2007-12-26 | Geodezja, GIS, Firma, Prawo, Przetargi, Software, Instytucje, Kataster

GUGiK ogłosił konkurs z nagrodami


Główny Urząd Geodezji i Kartografii ogłosił konkurs na opracowanie koncepcji i rozwiązań technicznych (z wdrożeniem) w zakresie Krajowej Infrastruktury Informacji Przestrzennej w ramach projektu Geoportal.gov.pl.

Uczestnicy konkursu mają przygotować następujące koncepcje funkcjonowania i wdrożenia węzłów topograficznego i katastralnego w ramach projektu Geoportal.gov.pl:

Koncepcja nr 1 – Węzeł Topograficzny Krajowej Infrastruktury Informacji Przestrzennej - systemy zarządzania bazami danych przestrzennych pozostającymi w kompetencji służby geodezyjnej i kartograficznej szczebla wojewódzkiego i centralnego.
● Koncepcja nr 2 – Węzeł Katastralny Krajowej Infrastruktury Informacji Przestrzennej - systemy zarządzania bazami danych przestrzennych pozostającymi w kompetencji służby geodezyjnej i kartograficznej na szczeblu powiatowym - wariant A, zakładający wymianę systemów zarządzania danymi na nowe.
● Koncepcja nr 3 - Węzeł Katastralny Krajowej Infrastruktury Informacji Przestrzennej - systemy zarządzania bazami danych przestrzennych pozostającymi w kompetencji służby geodezyjnej i kartograficznej na szczeblu powiatowym – wariant B, zakładający wykorzystanie funkcjonujących systemów zarządzania danymi.

Uczestnik konkursu jest zobowiązany złożyć pracę konkursową, dotyczącą danej koncepcji wraz z informacją na temat powiązania z odpowiednio: węzłem Krajowej Infrastruktury Informacji Przestrzennej na szczeblu wojewódzkim i centralnym bądź na szczeblu powiatowym.
Dopuszcza się złożenie prac konkursowych na jedną lub więcej koncepcji oraz złożenie tylko jednej pracy konkursowej do danej koncepcji. Każda koncepcja będzie oceniana oddzielnie.

Startujący w konkursie muszą spełnić m.in. następujące warunki:
-legitymować się wykonaniem w ciągu ostatnich trzech lat przed dniem wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia (a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – to w tym okresie), co najmniej 3 zrealizowanych zamówień na: konwersję danych lub pozyskanie danych (z materiałów źródłowych lokalizacji) lub modernizację lub kontrolę jakości danych, dotyczących ewidencji gruntów i budynków, w tym dowolnego o wartości co najmniej 200.000 zł,

- legitymować się opracowaniem i wdrożeniem w ciągu ostatnich trzech lat przed dniem wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia (a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie), zrealizowanych lub będących w trakcie realizacji, systemów do prowadzenia ewidencji gruntów i budynków w minimum 3 lokalizacjach, w tym co najmniej w jednej lokalizacji systemu w wymaganej w „Wymaganiach ramowych na potrzeby opracowania koncepcji i rozwiązań technicznych (opracowanie systemów z wdrożeniem) przedstawianych przez firmy w trybie konkursowym w zakresie rozwoju Krajowej Infrastruktury Informacji Przestrzennej w ramach projektu GEOPORTAL.GOV.PL architekturze (zwanej dalej wymaganą architekturą).

-dysponować odpowiednim potencjałem kadrowym, w tym m.in. 1 osobą o następujących kwalifikacjach: wyższe wykształcenie w dziedzinie geodezji i informatyki; udokumentowane kwalifikacje w zakresie zarządzania projektami zgodnie z metodyką PMI lub PRINCE2 lub inną; co najmniej sześcioletnie doświadczenie w zarządzaniu projektem z zakresu budowy i wdrożenia systemów informatycznych w architekturze wielowarstwowe; kierowanie co najmniej dwoma skutecznie wdrożonymi projektami, dotyczącymi: opracowania lub wdrożenia systemu GIS dla potrzeb administracji publicznej albo opracowania lub wdrożenia systemu zintegrowanego do prowadzenia ewidencji gruntów i budynków wraz z migracją danych. Wartość brutto każdego z wykonanych projektów nie może być mniejsza niż 1 mln zł.

Kryteria oceny prac konkursowych:
● 0-25 punktów Zgodność z obowiązującym prawem i praktyką organizacyjną prowadzenia zasobu geodezyjnego i kartograficznego, ilość i logika procesów biznesowych objętych wdrożeniem, proponowany zakres przetworzenia danych
● 0-15 punktów Zaproponowanie spójnych koncepcji nr 1 – koncepcja węzła topograficznego, oraz koncepcji nr 2 – koncepcja węzła katastralnego
● 0-25 punktów Zdolność do realizacji wdrożenia systemów według proponowanych koncepcji, dostępność gotowych rozwiązań (prototyp, prototypy lub istniejące systemy)
0-10 punktów Zapewnienie kontroli jakości danych na potrzeby systemów zarządzania danymi, na etapie konwersji, pozyskania i aktualizacji danych
● 0-10 punktów Koszt wdrożenia systemu z uwzględnieniem zaproponowanych ilości procesów biznesowych objętych wdrożeniem
● 0-10 punktów Roczny koszt utrzymania systemu (w tym serwis oprogramowania aplikacyjnego i środowiska graficznego)
● 0-15 punktów Ilość systemów zarządzania poza wymaganymi, które Wykonawca zadeklaruje do wdrożenia w ramach szczegółowego opracowania pracy konkursowej

Termin składania projektów lub wniosków o dopuszczenie do udziału w konkursie:
14 stycznia 2008 r.

Data wysłania zaproszeń do udziału w konkursie do zakwalifikowanych kandydatów: 21 stycznia 2008 r. (Przewidywana data)

Członkowie sądu konkursowego:
Jerzy Zieliński, Alicja Meusz, Arleta Grzesik, Tomasz Kubik, Ewa Pachniewicz, Jacek Piłat, Jarosław Zembrzuski.

Nagrody w konkursie:
Nagroda nr 1, Za najwyżej ocenioną Koncepcję nr 1
– zaproszenie do negocjacji w trybie z wolnej ręki na szczegółowe opracowanie koncepcji i rozwiązań technicznych wraz z wdrożeniem systemów zarządzania bazami danych przestrzennych pozostającymi w kompetencji służby geodezyjno-kartograficznej przeznaczonych dla węzła topograficznego według nagradzanej koncepcji, we wskazanych przez Zamawiającego lokalizacjach – minimum 3.

Nagroda nr 2, Za pierwszą najwyżej ocenioną Koncepcję nr 2 – zaproszenie do negocjacji w trybie z wolnej ręki na szczegółowe opracowanie koncepcji i rozwiązań technicznych wraz z wdrożeniem systemu zarządzania bazami danych przestrzennych pozostającymi w kompetencji służby geodezyjno-kartograficznej, przeznaczonego dla węzła katastralnego w wariancie A według nagradzanej koncepcji, we wskazanych przez Zamawiającego lokalizacjach – minimum 5.

Nagroda nr 3, Za drugą najwyżej ocenioną Koncepcję nr 2 (wariant A) – zaproszenie do negocjacji w trybie z wolnej ręki na szczegółowe opracowanie koncepcji i rozwiązań technicznych wraz z wdrożeniem systemu zarządzania bazami danych przestrzennych pozostającymi w kompetencji służby geodezyjno-kartograficznej, przeznaczonego dla węzła katastralnego w wariancie A według nagradzanej koncepcji, we wskazanych przez Zamawiającego lokalizacjach, minimum 5.

Nagroda nr 4, Za najwyżej ocenioną Koncepcję nr 3 (wariant B) – zaproszenie do negocjacji w trybie z wolnej ręki na szczegółowe opracowanie koncepcji i rozwiązań technicznych wraz z wdrożeniem systemu zarządzania bazami danych przestrzennych pozostającymi w kompetencji służby geodezyjno-kartograficznej, przeznaczonego dla węzła katastralnego w wariancie B według nagradzanej koncepcji, we wskazanych przez Zamawiającego lokalizacjach.

Liczba lokalizacji równa jest liczbie funkcjonujących zintegrowanych systemów do prowadzenia EGiB w kraju, po jednym dla każdego typu systemu, tj. ok. 10 lokalizacji.


Decyzje sądu konkursowego nie są wiążące dla Zamawiającego. Każde zamówienie na usługi następujące po konkursie zostanie udzielone zwycięzcy lub jednemu ze zwycięzców konkursu.

Źródło: GUGiK


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

Pani Ala ma być liderem i filarem w tej Komisji Konkursowej? Wybitny specjalista i geoinformatyk? Pierwsza po Jerzym a pozostali już z alfabetu. Brawo dla odważnych i odpowiedzialnych w GUGiK.
  
W nagrodę można wygrać: skuter, rower i pompkę
  
nic z tego nie wyjdzie sklad komisji sami wieloletni praktycy i wysokiej klasy specjalisci. ( tak powinno byc a jest niestety inaczej) . Chyba ze juz maja zwyciezcow w szufladzie.
  
konkurs dla frajerów Nagroda .Ten kto wygra bedzie negocjowal najnizsza cene jaka moze dac gugik. Jak nie zechce za ta cene wykonac to zamawiajacy ma juz gotowca na SIWZ. Widac ze sami nie potrafia nic zrobic.
  
to przetarg czy konkurs z nagrodami? Trochę bezsensowne posunięcie GUGIKu, pokazuje jedynie brak kompetencji i zdolnej kadry.
  



zobacz też:

Kto się wreszcie zajmie transpozycją dyrektywy INSPIRE?

Członkowie Rady ds. Implementacji INSPIRE, świadomi ogromu związanych z transpozycją zadań...

Szkolenie administracji geodezyjnej z ASG-EUPOS

Białobrzegi nad Zalewem Zegrzyńskim goszczą dziś wojewódzkich inspektorów nadzoru geodezyjnego i...

Przetarg GUGiK na dostawę sprzętu i oprogramowania

Wybrano ofertę w przetargu GUGiK na „Zakup sprzętu komputerowego wraz z oprogramowaniem dla...


wiadomości

EU-MAXNET Sp. z o.o.
WARSZAWA

Przedstawiciel firm GINTEC, SPHEREFIX, SANDING, FJDynamics oraz HEMISPHERE GNSS. Firma MAXNET Lech Wereszczyński oferuje szeroką gamę profesjonalnych urządzeń/systemów pozycjonowania GNSS firm GINTEC, SPHEREFIX, SANDING, FJDynamics oraz HEMISPHERE...

Centrum Serwisowe NaviGate
KRAKÓW

Centrum Serwisowe NaviGate wykonuje serwis odbiorników GNSS, kontrolerów, niwelatorów i tachimetrów marki Trimble, Spectra Geospatial, Nikon, Sokkia, Leica, Topcon, CHC, Geomax oraz dronów i sensorów marki DJI Enterprise. Naszym Klientom zapewniamy...
    poprzedni miesiąc następny miesiąc
ponwtśroczwpiąsobnie
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
strzałka w dółnadchodzące wydarzenia
2025-04-25 | POZNAŃ
Geograficzne aspekty badań nad krajobrazem, turystyką i rekreacją oraz planowaniem przestrzennym
Konferencja naukowa pt. Geograficzne aspekty badań nad krajobrazem, turystyką, rekreacją oraz...
więcej
2025-04-28 | KRAKÓW
XIX Ogólnopolska Konferencja Studentów Geodezji 2025
W dniach 28–29 kwietnia 2025 r. na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie...
więcej
2025-05-12 | WARSZAWA oraz ONLINE
Automatyczne generowanie map z BDOT10k; w porównaniu do generowania z OpenStreetMap
„Automatyczne generowanie map z BDOT10k; w porównaniu do generowania z OpenStreetMap”...
więcej
2025-05-14 | JANÓW LUBELSKI
VIII Konferencja Naukowo-Techniczna pn. "Kierunki rozwoju i innowacje w geodezji i kartografii"
Tematyka konferencji: • nowoczesne techniki i technologie pomiarowe, • wykorzystanie...
więcej
2025-05-14 | DĘBLIN
NC2025 - Rola nawigacji w transporcie lotniczym, morskim i lądowym
Celem konferencji będzie wymiana doświadczeń, prezentacja wyników badań własnych oraz najnowszych...
więcej
2025-05-19 | POZNAŃ
Człowiek w przestrzeni: działalność, efekty i perspektywy
Konferencja ma na celu rozpowszechnienie i popularyzację studenckich osiągnięć z zakresu geografii...
więcej
strzałka w dół zobacz pozostałe
Wielodrożność a Galileo
play thumbnail
czy wiesz, że...
strzałka w dół Czy wiesz, że...
pochodzący z przełomu XIV i XV w. rękopis „Explitit Practica Geometriae” był pierwszym w Polsce przekazem wiedzy mierniczej?
następny
strzałka w dółGeoludzie
Julian Niebylski (1930-2021)

Julian Niebylski (1930-2021)
Twórca dyscypliny naukowej metrologia okrętowa, założyciel i wieloletni prezes zarządu firmy GEOMETR Sp. z o.o., profesor Politechniki Szczecińskiej. Urodził się 12 marca 1930 r. w Horodyszczu Wielkim koło Tarnopola. W 1958 r. ukończył studia na...
więcej

strzałka w dółGeodaty
1624

1624
Król Władysław IV sprowadza do Polski sztycharza Willema de Hondta Hondiusa (1597-1658).
następny

© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama

v2