Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2023-03-31| GNSS, Sprzęt

Wiele różnych korekt w jednym odbiorniku

Belgijski producent precyzyjnych odbiorników GNSS – firma Septentrio, zainicjował nowy program, który ma ułatwić wykorzystanie różnego typu korekt satelitarnych w instrumentach tej marki.


Wiele różnych korekt w jednym odbiorniku <br />
fot. ESA
fot. ESA

By osiągnąć wysoką dokładność pomiaru satelitarnego, niezbędne jest wykorzystanie strumienia korekt. Dotychczas najpopularniejszym ich źródłem były usługi bazujące na technice RTK/RTN. Tego typu serwisy są już na tyle dobrze zestandaryzowane, że można z nich korzystać niezależnie od użytkowanego odbiornika. Ale sytuacja wygląda inaczej w przypadku coraz popularniejszych korekt PPP-RTK (znanych także pod nazwą SSR). Tu dostępne są różne usługi, które różnią się m.in. zapewnianą dokładnością, sposobem dostarczania korekt, a także formatem czy zasięgiem.

By umożliwić korzystanie z coraz szerszej oferty tego typu usług, firma Septentrio ogłosiła inicjatywę Agnostic Corrections Partner Program. W jej ramach w serwisie GitHub udostępniła dokumentację swoich produktów oraz kody źródłowe swojego oprogramowania, które integratorom sprzętu pozwalają dostosować odbiorniki Septentrio do różnych typów serwisów PPP-RTK.

Pierwsze tego typu integracje udało się już z powodzeniem zakończyć. Dotyczą one korekt Polaris od firmy Point One, Skylark od Swift Navigation oraz PointPerfect od u-blox.

– Ponieważ poprawki GNSS są podstawowym elementem precyzyjnego pozycjonowania, ważne jest, aby klienci mieli różne opcje w zakresie integracji rozwiązań GNSS. Dzięki naszemu agnostycznemu podejściu chcemy dać integratorom systemów większą kontrolę i wybór sposobu wykorzystania pomiarów GNSS o wysokiej dokładności na różnych rynkach – skomentował Gustavo Lopez, kierownik ds. dostępu do rynku w firmie Septentrio.

Źródło: Septentrio, JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak oszukać GPS?
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS