Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2023-03-22| Teledetekcja, Firma

Popularny producent geodezyjnych dronów ze sporymi środkami na rozwój

Szwajcarska firma Wingra – znana jako producent bezzałogowych płatowców do celów fotogrametrycznych, pozyskała od inwestorów na dalszy rozwój 22 mln dolarów.


Popularny producent geodezyjnych dronów ze sporymi środkami na rozwój <br />
fot. Wingtra
fot. Wingtra

Środki te udało się uzyskać w ramach rundy inwestycyjnej serii B, a więc wykorzystywanej przez już bardziej rozwinięte startupy. Dodajmy, że kilka lat wcześniej, w ramach rundy A (czyli dla początkujących biznesów) spółka zdobyła 10 mln dolarów.

Firma Wingtra z siedzibą w Zurychu działa na rynku dronów od 2017 r. Jej najbardziej znanym produktem jest WingtraOne – bezzałogowy płatowiec pionowego startu i lądowania przeznaczony do wydajnego gromadzenia lotniczych zdjęć pionowych i ukośnych.

Jak zapowiada prezes Wingtry Maximillion Boosfeld, pozyskane właśnie 22 mln dolarów zostanie przeznaczone na prace badawczo-rozwojowe, które mają koncentrować się na automatyzacji wykorzystania dronów. Spółka chce, by wykonanie misji ograniczało się po stronie użytkownika jedynie do określenia celu nalotu oraz wypuszczenia maszyny. Później człowiek ma tylko obserwować i czekać na rezultaty lotu.

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Polska aplikacja zwycięża w konkursie Hexagonu
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS