Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2023-03-17| Teledetekcja, Przetargi, Edukacja

WAT na razie bez nowego samolotu fotogrametrycznego

Wojskowej Akademii Technicznej nie udało się rozstrzygnąć przetargu na dostawę samolotu dostosowanego do wykonywania misji fotogrametrycznych.


WAT na razie bez nowego samolotu fotogrametrycznego <br />
zdjęcie ilustracyjne (fot. WAT)
zdjęcie ilustracyjne (fot. WAT)

Zamówienie zostało unieważnione, ponieważ najtańsza oferta przekraczała możliwości finansowe uczelni. WAT gotowa była wydać na maszynę 6,2 mln zł, podczas gdy dwie propozycje przedstawione w tym postępowaniu opiewały na 6,9 mln zł oraz 8,1 mln zł.

Przypomnijmy, że uczelnia chciała zakupić samolot jednosilnikowy wyposażony w tłokowy silnik turbodoładowany o mocy minimum 300 KM oraz mieszczący 5 osób. Maszyna miała mieć zasięg do 650 mil morskich, prędkość przelotową na poziomie minimum 135 węzłów oraz możliwość lotu na poziomie FL260 (7,9 km). Częścią zlecenia było ponadto dostosowanie samolotu do roli systemu fotogrametrycznego, tak aby maszynę można było zintegrować np. ze skanerem laserowym, kamerą, łożem czy odbiornikiem GNSS/INS.

Dodajmy, że zakup sensorów fotogrametrycznych jest przedmiotem odrębnego przetargu WAT. W tym przypadku również najtańsza oferta (opiewająca na blisko 9,2 mln zł) przekroczyła budżet uczelni (8,2 mln zł). Na razie nie podjęto jednak jeszcze decyzji o unieważnieniu postępowania.

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Akademia INSPIRE w Norwegii
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS