wiadomościprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2023-03-17| Teledetekcja, Przetargi, Edukacja

WAT na razie bez nowego samolotu fotogrametrycznego

Wojskowej Akademii Technicznej nie udało się rozstrzygnąć przetargu na dostawę samolotu dostosowanego do wykonywania misji fotogrametrycznych.


WAT na razie bez nowego samolotu fotogrametrycznego <br />
zdjęcie ilustracyjne (fot. WAT)
zdjęcie ilustracyjne (fot. WAT)

Zamówienie zostało unieważnione, ponieważ najtańsza oferta przekraczała możliwości finansowe uczelni. WAT gotowa była wydać na maszynę 6,2 mln zł, podczas gdy dwie propozycje przedstawione w tym postępowaniu opiewały na 6,9 mln zł oraz 8,1 mln zł.

Przypomnijmy, że uczelnia chciała zakupić samolot jednosilnikowy wyposażony w tłokowy silnik turbodoładowany o mocy minimum 300 KM oraz mieszczący 5 osób. Maszyna miała mieć zasięg do 650 mil morskich, prędkość przelotową na poziomie minimum 135 węzłów oraz możliwość lotu na poziomie FL260 (7,9 km). Częścią zlecenia było ponadto dostosowanie samolotu do roli systemu fotogrametrycznego, tak aby maszynę można było zintegrować np. ze skanerem laserowym, kamerą, łożem czy odbiornikiem GNSS/INS.

Dodajmy, że zakup sensorów fotogrametrycznych jest przedmiotem odrębnego przetargu WAT. W tym przypadku również najtańsza oferta (opiewająca na blisko 9,2 mln zł) przekroczyła budżet uczelni (8,2 mln zł). Na razie nie podjęto jednak jeszcze decyzji o unieważnieniu postępowania.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
KNG Dahlta w Tatrach
czy wiesz, że...
© 2005-2023 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Anna Wardziak
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa


Reklama
reklama@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS