Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2023-01-18| Teledetekcja, Przetargi, Edukacja

WAT chce kupić własną załogową platformę fotogrametryczną

Wojskowa Akademia Techniczna ogłosiła przetarg na dostawę samolotu dostosowanego do wykonywania misji fotogrametrycznych.


WAT chce kupić własną załogową platformę fotogrametryczną <br />
zdjęcie ilustracyjne (fot. WAT)
zdjęcie ilustracyjne (fot. WAT)

Jak czytamy w specyfikacji zamówienia, uczelnia chce zakupić samolot jednosilnikowy wyposażony w tłokowy silnik turbodoładowany o mocy minimum 300 KM oraz mieszczący 5 osób. Maszyna ma mieć zasięg do 650 mil morskich, prędkość przelotową na poziomie minimum 135 węzłów oraz możliwość lotu na poziomie FL260 (7,9 km). Częścią zlecenia jest ponadto dostosowanie samolotu do roli systemu fotogrametrycznego, tak aby maszynę można było zintegrować np. ze skanerem laserowym, kamerą, łożem czy odbiornikiem GNSS/INS.

Zamówienie ma zostać zrealizowane w ciągu 420 dni od podpisania umowy. Oferty można składać do 20 lutego.

Nadmieńmy, że nie będzie to pierwszy samolot wykorzystywany w WAT w celach fotogrametrycznych. W czerwcu 2021 roku uczelnia poinformowała o zakupie ultralekkiej maszyny typu Virus SW słoweńskiej firmy Pipistrel. Jest ona na wyposażeniu Wydziału Inżynierii Lądowej i Geodezji, Wydziału Mechatroniki, Uzbrojenia i Lotnictwa oraz Instytutu Optoelektroniki WAT.

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Symulacja przerwania wału powodziowego
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS