Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2023-01-27| Teledetekcja, Przetargi

WAT kupuje sensory dla swojej platformy fotolotniczej

Batymetryczny skaner laserowy, średnioformatowa kamera, stabilizowane łoże oraz jednostka GNSS/INS – sensory te są przedmiotem zamówienia rozpisanego właśnie przez Wojskową Akademię Techniczną.


WAT kupuje sensory dla swojej platformy fotolotniczej <br />
zdjęcie ilustracyjne (fot. WAT)
zdjęcie ilustracyjne (fot. WAT)

Uczelnia chce m.in. zakupić lotniczy skaner laserowy przystosowany zarówno do pomiarów topograficznych (z laserem w podczerwieni), jak i batymetrycznych (z laserem zielonym). Skaner działający w podczerwieni powinien oferować np. zasięg do 2,8 km, dokładność pomiaru 25 mm i prędkość do 279 000 pkt/s. W przypadku lasera zielonego parametry te mają wynosić odpowiednio: 3,6 km, 25 mm oraz 700 000 pkt/s. Dodatkowo wymagana jest penetracja zbiorników wodnych do 1,5 głębokości Secchi’ego.

Średniorozdzielcza kamera powinna z kolei posiadać matrycę 150 Mpx, obrazować w zakresach RGB oraz NIR, a także zapewniać możliwość integracji z systemami lidar w jednej obudowie.

Wraz z sensorami należy również dostarczyć oprogramowanie do: planowania nalotów, nawigacji, przetwarzania i przechowywania danych lidarowych, wykonywania pomiarów hydrograficznych i batymetrycznych oraz do zarządzania, przetwarzania i analiz pozyskanych materiałów.

Oferty w tym postępowaniu można składać do 28 lutego.

Przypomnijmy, że w ubiegłym tygodniu WAT ogłosiła również przetarg na dostawę załogowego samolotu dostosowanego do wykonywania misji fotogrametrycznych. W tym przypadku oferty można składać do 28 lutego.

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Otwieranie modeli 3D GUGiK w QGIS
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS