Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2023-03-10| Teledetekcja, Sprzęt, Software

Nowe możliwości pomiarowe DJI M300

Wraz z nowym wydaniem firmware’u popularny również w zastosowaniach geodezyjnych bezzałogowy wirnikowiec DJI Matrice M300 wzbogacił się o sporo nowych funkcji.


Nowe możliwości pomiarowe DJI M300

W przypadku dronów chińskiej firmy DJI aktualizacje firmware’u przynoszą nie tylko poprawki błędów, ale nierzadko również zupełnie nowe funkcje poszerzające możliwości maszyny. Przykładem z początku tygodnia jest nowe wydanie firmware’u dla Mavica 3E – podstawowego modelu DJI do zastosowań profesjonalnych. A od dziś lepszy firmware dostępny jest również dla zdecydowanie bardziej rozbudowanego wirnikowca tej marki, czyli Matrice M300.

Oprogramowanie w wersji 06.01.01.00 rozbudowano m.in. o możliwość prowadzenia pomiarów GNSS w trybie GPS + Galileo + BeiDou. Wykorzystanie większej liczby satelitów powinno istotnie poprawić wyznaczanie pozycji drona np. w środowisku miejskim.

Firmware pozwala również realizować naloty typu Terrain Follow (a więc w stałej odległości od ziemi) w misjach Smart Oblique, Oblique Photography oraz Linear Flight. Ponadto misje Mapping i Oblique możemy od teraz łatwo zaplanować po prostu poprzez zaznaczenie na mapie obszaru, który chcemy zobrazować. Firmware umożliwia również wprowadzanie i rozpoczynanie nowych misji, gdy maszyna jest wciąż w powietrzu.

Pełna list zmian

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Bolesławiec w 3D
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS