wiadomościprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2023-03-10| Teledetekcja, Sprzęt, Software

Nowe możliwości pomiarowe DJI M300

Wraz z nowym wydaniem firmware’u popularny również w zastosowaniach geodezyjnych bezzałogowy wirnikowiec DJI Matrice M300 wzbogacił się o sporo nowych funkcji.


Nowe możliwości pomiarowe DJI M300

W przypadku dronów chińskiej firmy DJI aktualizacje firmware’u przynoszą nie tylko poprawki błędów, ale nierzadko również zupełnie nowe funkcje poszerzające możliwości maszyny. Przykładem z początku tygodnia jest nowe wydanie firmware’u dla Mavica 3E – podstawowego modelu DJI do zastosowań profesjonalnych. A od dziś lepszy firmware dostępny jest również dla zdecydowanie bardziej rozbudowanego wirnikowca tej marki, czyli Matrice M300.

Oprogramowanie w wersji 06.01.01.00 rozbudowano m.in. o możliwość prowadzenia pomiarów GNSS w trybie GPS + Galileo + BeiDou. Wykorzystanie większej liczby satelitów powinno istotnie poprawić wyznaczanie pozycji drona np. w środowisku miejskim.

Firmware pozwala również realizować naloty typu Terrain Follow (a więc w stałej odległości od ziemi) w misjach Smart Oblique, Oblique Photography oraz Linear Flight. Ponadto misje Mapping i Oblique możemy od teraz łatwo zaplanować po prostu poprzez zaznaczenie na mapie obszaru, który chcemy zobrazować. Firmware umożliwia również wprowadzanie i rozpoczynanie nowych misji, gdy maszyna jest wciąż w powietrzu.

Pełna list zmian

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Testy skanera SPL w Kopenhadze
czy wiesz, że...
© 2005-2023 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Anna Wardziak
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa


Reklama
reklama@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS