Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2023-03-09| Teledetekcja, Firma

BlackSky: imponujący wzrost przychodów, ale ze stratą

W 2022 roku przychody amerykańskiej firmy teledetekcyjnej BlackSky wzrosły aż o 92%. Jednocześnie spółka po raz kolejny zanotowała sporą stratę.


BlackSky: imponujący wzrost przychodów, ale ze stratą <br />
Przykładowe zobrazowanie z konstelacji BlackSky
Przykładowe zobrazowanie z konstelacji BlackSky

BlackSky rozwija konstelację niewielkich satelitów optycznych. Obecnie składa się ona z 17 aparatów dostarczających dane z pikselem od 80 cm do 1 metra. Dla obszarów położonych pomiędzy równoleżnikami 55° pozwalają one pozyskiwać nawet do 15 zobrazowań dziennie.

Jak wynika z najnowszego raportu finansowego tej firmy, w 2022 r. jej przychody wzrosły o 31,3 mln dolarów do poziomu 65,4 mln. Na większość tej kwoty (47,4 mln dol.) składa się sprzedaż zobrazowań oraz bazujących na nich usług analitycznych – w ciągu roku przychody z tego źródła wzrosły aż o 209%.

Jednocześnie spółka wciąż notuje spore starty. Rok 2021 zakończyła 120 mln dolarów „pod kreską”. Z kolei w ubiegłym roku stratę operacyjną udało się zredukować do poziomu 86,5 mln dolarów.

– 2022 był fundamentalnym rokiem dla BlackSky. Zdobyliśmy do 1,3 miliarda dolarów w kontraktach wieloletnich, prawie podwoiliśmy przychody do 65,4 miliona dolarów i wykazaliśmy się znaczną marżą – powiedział Brian E. O’Toole, dyrektor generalny BlackSky. – Zwiększony popyt na całym świecie na dynamiczne rozwiązania monitorujące i analityczne BlackSky spowodował rekordowe przychody w IV kwartale, które wzrosły o 69% rok do roku do 19,4 mln dol. Ponadto z powodzeniem przeskalowaliśmy naszą działalność i teraz każdego dnia niezawodnie dostarczamy klientom na całym świecie tysiące zobrazowań w wysokiej rozdzielczości dzięki analityce opartej na sztucznej inteligencji. Z niecierpliwością czekamy na kolejny mocny rok i przeniesienie tego silnego impetu na 2023 r. – podkreśla O’Toole.

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
XXVII Kongres Międzynarodowej Federacji Geodetów (FIG Congress 2022)
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS