wiadomościreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2023-02-22| Geodezja, Przetargi

Ogromne zainteresowanie modernizacją mazowieckich baz

Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego rozstrzygnął wart ponad 7,6 mln zł przetarg na cyfryzację danych PZGiK w 29 powiatach.


Ogromne zainteresowanie modernizacją mazowieckich baz

Zamówienie podzielono na 29 części, których przedmiotem – w zależności od powiatu – jest: utworzenie baz BDOT500 i GESUT, skanowanie dokumentów PZGiK bądź modernizacja szczegółowej osnowy geodezyjnej (szczegóły opisaliśmy w wiadomości z października ub.r.). Prace będą realizowane w powiatach: ciechanowskim, gostynińskim, grodziskim, grójeckim, kozienickim, lipskim, łosickim, makowskim, mławskim, nowodworskim, ostrołęckim, płockim, pruszkowskim, przysuskim, pułtuskim, warszawskim zachodnim, radomskim, sierpeckim, sochaczewskim, sokołowskim, szydłowieckim, wołomińskim, zwoleńskim, żyrardowskim, a także w Ostrołęce, Siedlcach i Warszawie.

Zamówienie spotkało się z bardzo dużym zainteresowaniem firm geodezyjnych. Swoje oferty złożyło bowiem aż 52 wykonawców. Co nie powinno zaskakiwać, są one na bardzo różnym poziomie cenowym. Ostatecznie za realizację wszystkich części UMWM zapłaci niecałe 4,6 mln zł, co stanowi raptem 60% kwoty, jaką gotowy był wyłożyć zamawiający.

Najwięcej umów, aż 8, podpisano ze szczecińską firmą Gispro. 5 kontraktów zawarto ze spółką GCPS z Lublina, a po dwa z firmami: Geodezja G. Hałat z Krakowa, 2K Projekt z Niewodnicy Kościelnej, Skanserwis z Warszawy oraz OPGK Koszalin. Po jednej umowie podpisano z firmami: to fix XYZ ze Szczecina, KrakSurv z Krakowa, MGGP z Tarnowa, Top-Info z Kielc, Oftec z Sierpca, Inwar z Sieradza, Geores z Rzeszowa oraz PGK Vertical z Żor.

Przetarg realizowany jest w ramach projektu „Stworzenie otwartych danych wraz z budową zaplecza techniczno-technologiczno-koordynacyjnego dla samorządów terytorialnych województwa mazowieckiego (Projekt SOD)” współfinansowanego przez UE ze środków Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014–2020.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Mobilne skanowanie na Motławie
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS