Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-11-22| Geodezja, Przetargi

Ruszyła już XIV tura cyfryzacji mazowieckiego zasobu geodezyjnego

Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego podpisał kolejne 8 umów na cyfryzację danych PZGiK szczebla powiatowego.


Ruszyła już XIV tura cyfryzacji mazowieckiego zasobu geodezyjnego

W ramach zawartych właśnie kontraktów zrealizowane zostanie skanowanie dokumentów uzasadniających wpisy do EGiB oraz treść mapy zasadniczej. Cyfryzacja będzie wykonywana dla ośmiu samorządów, tj. Radomia oraz powiatów: grójeckiego, płockiego, pruszkowskiego, warszawskiego zachodniego, wołomińskiego, żyrardowskiego i szydłowieckiego.

Przetarg ten cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem firm geodezyjnych – do poszczególnych części zgłosiło się od 12 do nawet 16 wykonawców. Najwięcej umów podpisano z firmą OFTEC z Sierpca. Zrealizuje ona prace w powiatach: warszawskim zachodnim, wołomińskim oraz żyrardowskim, za co otrzyma 151 tys. zł.

Dwa kontrakty (dotyczące Radomia i powiatu płockiego) podpisano z kolei z konsorcjum firm GGPS i GCPS z Lublina. Ich wartość to 76 tys. zł.

W części dotyczącej powiatu grójeckiego wygrało Warszawskie Przedsiębiorstwo Geodezyjne z ofertą o wartości 64 tys. zł. Natomiast w powiecie szydłowieckim cyfryzować PZGiK będzie firma OPEGIEKA z Elbląga. Wartość podpisanej z nią umowy wynosi 355 tys. zł. Kielecka firma Top-Info zwyciężyła z kolei w powiecie pruszkowskim z ofertą o wartości 363 tys. zł.

Łączna wartość kontraktów zawartych przez UMWM opiewa zatem na nieco ponad milion złotych, co stanowi 76% budżetu przetargu.

Zamówienie jest częścią wartego blisko 100 mln zł projektu „Regionalne partnerstwo samorządów Mazowsza dla aktywizacji społeczeństwa informacyjnego w zakresie e-administracji i geoinformacji” (tzw. Projekt ASI).

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wyprawa BARI 1976
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS