Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-12-16| GNSS, Geodezja

Lepsza jakość pracy z ASG-EUPOS przy granicy ukraińskiej

Dzięki porozumieniu zawartemu przez GUGiK sieć ASG-EUPOS może już korzystać z danych gromadzonych przez ukraińskie przygraniczne stacje permanentne.


Lepsza jakość pracy z ASG-EUPOS przy granicy ukraińskiej
Lepsza jakość pracy z ASG-EUPOS przy granicy ukraińskiej <br />
fot. GUGiK
fot. GUGiK

Umowę zawarto pomiędzy Głównym Urzędem Geodezji i Kartografii a Państwową Służbą Geodezji, Kartografii i Katastru Ukrainy reprezentowaną przez Państwowe Przedsiębiorstwo „Zakarpatgeodezcentre”. Dotyczy ona wzajemnej wymiany satelitarnych danych obserwacyjnych z przygranicznych stacji referencyjnych systemu ASG-EUPOS oraz ukraińskiego systemu UA-EUPOS/ZAKPOS.

W ramach porozumienia GUGiK otrzymał dostęp do obserwacji satelitarnych z pięciu ukraińskich stacji referencyjnych zlokalizowanych w strefie przygranicznej:

  • SMBR (Sambor),
  • USTY (Uściług),
  • SOKL (Sokal),
  • MELN (Melnik),
  • VOLO (Wołosianka).

Jak wyjaśnia Urząd, pozyskanie obserwacji satelitarnych z ukraińskich stacji referencyjnych przyczyni się do zwiększenia stabilności oraz jakości usług czasu rzeczywistego systemu ASG-EUPOS dla użytkowników pracujących w pobliżu polsko-ukraińskiej granicy państwowej.

Dodajmy, że podobna przygraniczna wymiana danych z ASG-EUPOS funkcjonowała dotychczas z systemami działającymi w: Niemczech, Czechach, Słowacji oraz Litwie.

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geoida od GOCE
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS