Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
2022-12-07 | GNSS, Geodezja, Sprzęt

Gintec G30 Pro już na polskim rynku

Nie tylko odmieniona obudowa, ale i nowe komponenty i funkcje pomiarowe wyróżniają nowy geodezyjny odbiornik satelitarny Gintec G30 Pro, który właśnie wszedł do sprzedaży na naszym rynku.


Ilustracja: Gintec G30 Pro już na polskim rynku

Kluczowym wyróżnikiem tego modelu względem innych instrumentów GNSS chińskiej marki Gintec jest płyta odbiorcza. W tym przypadku zainstalowano 336-kanałowy moduł Trimble BD990 z technologią Maxwell 7, w standardzie śledzący systemy GPS, GLONASS, BeiDou, Galileo, QZSS, IRNSS czy SBAS. Deklarowana dokładność pomiaru techniką RTK/RTN wynosi w jego przypadku ±8 mm w poziomie oraz ±15 mm w pionie.

Dzięki zastosowaniu płyty BD990 odbiornik G30 Pro ma dostęp do korekt satelitarnych RTX (nadawanych na paśmie L). Poprzez system xFill pozwala to podtrzymywać status FIXED nawet do 5 minut po rozłączeniu z internetem (np. z powodu zerwania zasięgu). W przypadku pracy na poprawkach radiowych pozwala to wydłużyć zasięg pomiaru. Natomiast po wykupieniu subskrypcji na usługę RTX odbiornik może mierzyć praktycznie w dowolnym miejscu na Ziemi, bez dostępu do internetu i bez konieczności nawiązania do stacji bazowych.

Nowością jest zastosowanie nowego sensora kompensacji wychylenia tyczki IMU 360°, przez co G30 Pro jest w stanie precyzyjnie mierzyć punkty w dowolnym wychyleniu od pionu – oczywiście pod warunkiem zachowania rozwiązania FIXED. Dzięki zastosowaniu tego systemu można bezpośrednio mierzyć punkty niedostępne, takie jak narożniki budynków, bez wyciągania dalmierza ani taśmy.

Kolejną zaletą odbiornika jest bateria o pojemności 10 000 mAh. Zapewnia ona 16 godzin ciągłej pracy w trybie RTK na jednym ładowaniu. Gdyby to jednak było mało, opcjonalnie zestaw można rozszerzyć o specjalną baterię w tyczce Durapole, która dodaje kolejne kilka godzin pracy, lub podłączyć do odbiornika zwykły powerbank poprzez wbudowany port USB-C.

Gintec G30 Pro posiada ponadto funkcję radio router/repeater. Dzięki niej odbiornik może udostępniać otrzymywaną przez siebie poprawkę (np. z ASG-EUPOS) drogą radiową do innych odbiorników, cały czas pracując w trybie Rover. Zastosowane w tym modelu nadawczo-odbiorcze radio UHF o mocy 3 W pozwala na transmisję poprawek na 8 km.

Odbiornik wyposażony jest w WebServer, dzięki któremu można nim zarządzać z poziomu dowolnego urządzenia wyposażonego w wi-fi i przeglądarkę internetową. Oferuje także kompaktowe rozmiary (16,6 cm x 16,6 cm x 9,5 cm) oraz niewielką wagę (1,3 kg wraz z wbudowaną baterią). Z kolei magnezowa obudowa spełnia normę pyło- i wodoszczelności IP68 oraz jest odporna na zarysowania czy wpływ pola elektromagnetycznego.

By obsługa instrumentu była prosta nawet dla początkujących użytkowników, odbiornik wyposażono w tylko dwa przyciski funkcyjne oraz komunikaty głosowe. Model ten oferuje ponadto komunikację NFC, co znacznie ułatwia parowanie urządzeń.


Pełne zestawienie precyzyjnych odbiorników GNSS i rejestratorów w ofercie polskich dystrybutorów dostępne jest w bezpłatnym niezbędniku NAWI

Źródło: Geopryzmat


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

World Trade Center w obiektywie Stanisława Nazalewicza
play thumbnail
czy wiesz, że...
© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
[email]
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama

v2