Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-12-07| GNSS, Geodezja, Sprzęt

Gintec G30 Pro już na polskim rynku

Nie tylko odmieniona obudowa, ale i nowe komponenty i funkcje pomiarowe wyróżniają nowy geodezyjny odbiornik satelitarny Gintec G30 Pro, który właśnie wszedł do sprzedaży na naszym rynku.


Gintec G30 Pro już na polskim rynku

Kluczowym wyróżnikiem tego modelu względem innych instrumentów GNSS chińskiej marki Gintec jest płyta odbiorcza. W tym przypadku zainstalowano 336-kanałowy moduł Trimble BD990 z technologią Maxwell 7, w standardzie śledzący systemy GPS, GLONASS, BeiDou, Galileo, QZSS, IRNSS czy SBAS. Deklarowana dokładność pomiaru techniką RTK/RTN wynosi w jego przypadku ±8 mm w poziomie oraz ±15 mm w pionie.

Dzięki zastosowaniu płyty BD990 odbiornik G30 Pro ma dostęp do korekt satelitarnych RTX (nadawanych na paśmie L). Poprzez system xFill pozwala to podtrzymywać status FIXED nawet do 5 minut po rozłączeniu z internetem (np. z powodu zerwania zasięgu). W przypadku pracy na poprawkach radiowych pozwala to wydłużyć zasięg pomiaru. Natomiast po wykupieniu subskrypcji na usługę RTX odbiornik może mierzyć praktycznie w dowolnym miejscu na Ziemi, bez dostępu do internetu i bez konieczności nawiązania do stacji bazowych.

Nowością jest zastosowanie nowego sensora kompensacji wychylenia tyczki IMU 360°, przez co G30 Pro jest w stanie precyzyjnie mierzyć punkty w dowolnym wychyleniu od pionu – oczywiście pod warunkiem zachowania rozwiązania FIXED. Dzięki zastosowaniu tego systemu można bezpośrednio mierzyć punkty niedostępne, takie jak narożniki budynków, bez wyciągania dalmierza ani taśmy.

Kolejną zaletą odbiornika jest bateria o pojemności 10 000 mAh. Zapewnia ona 16 godzin ciągłej pracy w trybie RTK na jednym ładowaniu. Gdyby to jednak było mało, opcjonalnie zestaw można rozszerzyć o specjalną baterię w tyczce Durapole, która dodaje kolejne kilka godzin pracy, lub podłączyć do odbiornika zwykły powerbank poprzez wbudowany port USB-C.

Gintec G30 Pro posiada ponadto funkcję radio router/repeater. Dzięki niej odbiornik może udostępniać otrzymywaną przez siebie poprawkę (np. z ASG-EUPOS) drogą radiową do innych odbiorników, cały czas pracując w trybie Rover. Zastosowane w tym modelu nadawczo-odbiorcze radio UHF o mocy 3 W pozwala na transmisję poprawek na 8 km.

Odbiornik wyposażony jest w WebServer, dzięki któremu można nim zarządzać z poziomu dowolnego urządzenia wyposażonego w wi-fi i przeglądarkę internetową. Oferuje także kompaktowe rozmiary (16,6 cm x 16,6 cm x 9,5 cm) oraz niewielką wagę (1,3 kg wraz z wbudowaną baterią). Z kolei magnezowa obudowa spełnia normę pyło- i wodoszczelności IP68 oraz jest odporna na zarysowania czy wpływ pola elektromagnetycznego.

By obsługa instrumentu była prosta nawet dla początkujących użytkowników, odbiornik wyposażono w tylko dwa przyciski funkcyjne oraz komunikaty głosowe. Model ten oferuje ponadto komunikację NFC, co znacznie ułatwia parowanie urządzeń.


Pełne zestawienie precyzyjnych odbiorników GNSS i rejestratorów w ofercie polskich dystrybutorów dostępne jest w bezpłatnym niezbędniku NAWI

Źródło: Geopryzmat


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Kolorowe wideo z orbity
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS