Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-11-24| Firma

Fugro stawia na długodystansowe autonomiczne misje dronów

Działająca m.in. w branży GIS holenderska firma Fugro zamierza szerzej realizować autonomiczne misje dronami poza zasięgiem wzroku. Pomoże jej w tym współpraca z australijskim producentem bezzałogowych statków powietrznych (BSP) – spółką Carbonix.


Fugro stawia na długodystansowe autonomiczne misje dronów

W ramach tej kooperacji Australijczycy mają w ciągu najbliższych 27 miesięcy dostarczyć drony pionowego startu i lądowania Volanti oraz Ottano, które jeszcze bardziej poszerzą możliwości realizowania różnego rodzaju zdalnych misji przez Fugro. Jak bowiem podkreśla ta holenderska spółka, dzięki funkcjonującym już 9 centrom zdalnych operacji (ROC) jest ona jednym ze światowych liderów tego typu misji. Na razie obejmują one zdalne sterowanie jedynie łodziami oraz pojazdami w celu wykonywania pomiarów oraz inspekcji. Tymczasem dzięki współpracy z Carbonix firma Fugro chce wykonywać podobne misje również przy użyciu latających dronów. Maszyny te mają być wykorzystywane zarówno w projektach morskich, jak i lądowych.

– Carbonix ma wizję, aby stać się liderem w zakresie rozwiązań do pozyskiwania danych lotniczych w misjach dalekiego zasięgu, umożliwiając naszym partnerom biznesowym skuteczniejszą obsługę swoich klientów. Partnerstwo z Fugro pozwoli obu naszym firmom zjednoczyć się w zwiększaniu ich obecnych możliwości i perspektyw rynkowych. To ekscytujące widzieć, jak nasza wizja łączy się z inwestycjami naszych partnerów branżowych, ich zasobami i przyszłością – powiedział Philip van der Burg, dyrektor generalny Carbonix.

– Ponieważ Fugro kontynuuje rozszerzanie swoich możliwości operacji zdalnych w sektorze BSP, partnerstwo z Carbonix pomaga zapewnić, że nadal oferujemy naszym klientom najnowszą dostępną technologię. Ulepszenia BSP zapewniane przez Carbonix w połączeniu z infrastrukturą do operacji zdalnych i doświadczeniem Fugro tworzą idealne środowisko do rozwoju operacji poza zasięgiem wzroku (BVLOS) w Australii – mówi Paul Mullins, dyrektor ds. operacji zdalnych w Fugro.

Źródło: Fugro, JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 3
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS