wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-11-04| Geodezja, GIS, Sprzęt

Algiz 10XR: pancerny tablet 5G także dla GIS i geodezji

By jak najszerzej korzystać w terenie z zalet telefonii komórkowej piątej generacji, szwedzka firma Handheld przygotowała najnowszą odsłonę swojego wytrzymałego tabletu Algiz 10XR.


Algiz 10XR: pancerny tablet 5G także dla GIS i geodezji

Ten znany producent różnego rodzaju komputerów polowych wprost podkreśla, że wśród branż, które mogą najwięcej skorzystać z wykorzystania telefonii 5G w terenie, jest m.in. geodezja, kartografia oraz GIS. Algiz 10XR z modelem 5G pozwala bowiem na szybki transfer dużych plików, korzystanie z różnorodnych podkładów mapowych przez usługi sieciowe, a także na płynne przesyłanie obrazu wideo w wysokiej jakości. Oczywiście, o ile jesteśmy w zasięgu tej telefonii. W Polsce sieci 5G poszczególnych operatorów na razie obejmują przede wszystkim aglomeracje oraz większe miasta, choć ich zasięg systematycznie się poszerza.

Co poza tym oferuje Algiz 10XR? Choćby procesor Intel Elkhart Lake x6000, system Windows 10 Enterprise, wysokorozdzielczy ekran o przekątnej 10 cali, a także wbudowany odbiornik GNSS bazujący na czipie u-blox NEO-M8U wraz z funkcją dead reckoningu (UDR) pozwalającą na pracę przy słabej dostępności sygnałów nawigacyjnych.

Oczywiście, podobnie jak inne urządzenia firmy Handheld, także i ten tablet dostosowano do pracy w trudnych warunkach terenowych. Urządzenie spełnia bowiem normę pyło- i wodoszczelności IP65 oraz wojskowy standard odporności MIL-STD. Dotykowy ekran może być ponadto z powodzeniem obsługiwany nawet w rękawiczkach. Do tego pojemne akumulatory pozwalają nawet na całodzienną pracę bez ładowania.

– Algiz 10XR przyniesie znaczne zwiększenie wydajności naszym partnerom i klientom, którzy polegają na tabletach z systemem Windows w terenie – mówi Johan Hed, dyrektor ds. produktów do urządzeń przenośnych. – Pracujemy z tym segmentem od dziesięcioleci i jesteśmy przekonani, że opracowaliśmy urządzenie o nie tylko świetnej specyfikacji, ale także z kompletnym pakietem akcesoriów, aby pomóc naszym klientom w pracy w terenie – podkreśla.


Pełne zestawienie precyzyjnych odbiorników GNSS i rejestratorów w ofercie polskich dystrybutorów dostępne jest w bezpłatnym niezbędniku NAWI

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Plan na las - czyli o kartowaniu lasu
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS