Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-11-02| GNSS, Sprzęt

GPSdome 2 ochroni drona przed zakłócaniem sygnałów GNSS

Zagłuszanie sygnałów nawigacyjnych to stosunkowo prosta, a jednocześnie bardzo skuteczna metoda na utrudnienie realizacji misji bezzałogowych statków powietrznych. Ale izraelska firma InfiniDome zaprezentowała nowe narzędzie, które pozwala skutecznie walczyć z tym zagrożeniem.


GPSdome 2 ochroni drona przed zakłócaniem sygnałów GNSS

To GPSdome 2 – kompaktowy moduł o wymiarach 87 mm x 91 mm x 61,55, wadze 500 g i niewielkim zużyciu energii, który można łatwo integrować z różnego rodzaju małymi i średnimi dronami.

Jak nietrudno się domyśleć, instrument zaprojektowano przede wszystkim z myślą o bezzałogowcach wojskowych, w tym dla tzw. amunicji krążącej (zwanej też dronami kamikadze), gdyż maszyny te są najbardziej narażone na zakłócanie.

Dzięki specjalnym autorskim algorytmom GPSdome 2 analizuje sygnały GNSS na dwóch częstotliwościach jednocześnie w konfiguracji GPS L1 + L2 bądź GPS L1 + GLONASS G1. Na tej podstawie jest w stanie zidentyfikować i wyeliminować wpływ nawet do 3 źródeł zakłócania – a wszystko to w czasie rzeczywistym.

Wśród zalet swojego rozwiązania InfiniDome wymienia m.in. łatwość montażu. GPSdome 2 można bowiem zintegrować niemal z każdym odbiornikiem GNSS dostępnym na rynku.

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Pobieranie danych BDOT10k oraz wtyczka QGIS
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS