Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-10-12| Geodezja, Edukacja, Ludzie

Geodetki w gronie najlepszych dydaktyków AGH

Podczas uroczystej gali 10 października ogłoszono nazwiska laureatów oraz osób, którym przyznano wyróżnienia w konkursie Laur Dydaktyka AGH 2022. W gronie tym znalazły się dwie geodetki reprezentujące Wydział Geodezji Górniczej i Inzynierii Środowiska tej uczelni.


Geodetki w gronie najlepszych dydaktyków AGH <br />
Wśród laureatów konkursu Laur Dydaktyka dr inż. Anna Przewięźlikowska, druga od lewej; pierwszy z lewej rektor AGH prof. Jerzy Lis
Wśród laureatów konkursu Laur Dydaktyka dr inż. Anna Przewięźlikowska, druga od lewej; pierwszy z lewej rektor AGH prof. Jerzy Lis
Geodetki w gronie najlepszych dydaktyków AGH <br />
Wśród wyróżnionych w konkursie Laur Dydaktyka dr hab. inż. Agnieszka Bieda, trzecia od lewej; pierwszy z prawej rektor AGH prof. Jerzy Lis
Wśród wyróżnionych w konkursie Laur Dydaktyka dr hab. inż. Agnieszka Bieda, trzecia od lewej; pierwszy z prawej rektor AGH prof. Jerzy Lis
Jak czytamy w komunikacie Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, w konkursie wyłaniane są osoby, które w sposób wybitny realizują założenia procesu kształcenia i mogą stanowić wzór dla całej społeczności akademickiej. Liczy się zaangażowanie, dążenie do ciągłej poprawy jakości oraz działanie na rzecz rozwoju studentów. Organizatorem wydarzenia jest Uczelniana Rada Samorządu Studentów AGH. Laury przyznawane są od 2020 r.

Jury przyznało nagrody oraz wyróżnienia w sześciu kategoriach: opiekun koła naukowego, promotor, innowator, wykładowca, prowadzący ćwiczenia oraz przyjaciel studenta. Laureatkę w kategorii „prowadzący ćwiczenia” została dr inż. Anna Przewięźlikowska, natomiast w kategorii „promotor” wyróżnienie uzyskała dr hab. inż. Agnieszka Bieda.

Dr inż. Anna Przewięźlikowska pracuje jako adiunkt na Wydziale Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska. Nauczycielem akademickim jest z zamiłowania. Już podczas studiów na geodezji ukończyła równolegle Studium Przygotowania Pedagogicznego, aby móc podjąć pracę jako dydaktyk. Nieustannie rozwija swoje umiejętności dydaktyczne, by w swojej pracy móc wykorzystywać różne dostępne narzędzia i sposoby komunikacji. Czas pracy zdalnej był dla niej wielką lekcją w aktywnej realizacji ćwiczeń. Prowadzi zajęcia z przedmiotów: geodezja, kataster nieruchomości oraz zajęcia terenowe. Wypromowała już około 120 dyplomantów z Polski i Ukrainy. Od roku 2013 jest opiekunem studentów zagranicznych z Ukrainy. Internetowe materiały dydaktyczne opracowane na bazie jej zajęć z geodezji w konkursie „Notatki w internecie” cieszą się dużą popularnością wśród studentów różnych uczelni geodezyjnych. Jej praca naukowa koncentruje się na tematyce katastru nieruchomości oraz geodezji. Swoje prace publikuje w czasopismach naukowych. Opublikowała ponad 40 artykułów, referatów i fragmentów książek. Jest członkinią Kolegium Wydziału Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska, wydziałowym pełnomocnikiem ds. osób niepełnosprawnych, członkinią Rady Programowej Projektu Edukacyjnego „AGH Junior”, Komisji ds. Legislacji i Komisji ds. Kształcenia Zawodowego Stowarzyszenia Goedetów Polskich. Prywatnie jest mamą trójki już częściowo dorosłych dzieci, które mocno inspirują ją do tego, aby dobrze pracować z młodymi ludźmi. Bardzo lubi jeździć na nartach, na rowerze, tańczyć, podróżować, haftować i hodować kwiaty.

Dr hab. inż. Agnieszka Bieda jest zatrudniona na stanowisku profesora uczelni w Katedrze Fotogrametrii, Teledetekcji Środowiska i Inżynierii Przestrzennej Wydziału Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska. Z AGH i WGGiIŚ związana od czasu, kiedy w październiku 2002 r. otrzymała indeks. Pracę magisterską obroniła w 2007 r. Pracę doktorską, także na WGGiIŚ, w 2011 r. Stopień naukowy doktora habilitowanego uzyskała na Wydziale Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej w 2019 r. Jest redaktorem naczelnym wydawanego przez AGH czasopisma naukowego „Geomatics and Environmental Engineering”. Jako absolwentka geodezji i kartografii oraz planowania przestrzennego (na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej) działa na pograniczu nauk technicznych i społecznych. Swoim studentom i dyplomantom próbuje wpoić interdyscyplinarne podejście do nauki oraz to, że fundamentem wszelkich podejmowanych działań powinien być zrównoważony rozwój, z uwzględnieniem wszystkich jego aspektów (środowiskowych, ekonomicznych i społecznych). Wypromowała ponad stu inżynierów i podobną liczbę magistrów. Zawsze powtarza, że z pracy i obrony każdego swojego dyplomanta jest tak samo dumna. Lubi morze, słoneczną Italię, czekoladę i Star Treka. W wolnych chwilach czyta kryminały, ogląda ekranizacje komiksów i piecze ciasta. Pasjonuje ją astrofizyka i architektura. Chciałaby mieć więcej czasu na malowanie, rysowanie i wyszywanie. Kiedyś mogła się temu poświęcić na tyle, żeby wystawiać swoje prace. Jedna z nich zawisła nawet w paryskiej galerii. Jest członkiem działającego przy Uniwersytecie Śląskim Centrum Prawa Designu, Mody i Reklamy.

Źródło: AGH, AW


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Radarowe filmy satelitów ICEYE
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS