Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-10-07| Geodezja, Edukacja, Ludzie

Geodetka z Zielonej Góry z "Kielnią Lubuską" i tytułem "Kobieta roku"

W ubiegłym tygodniu dr hab. inż. Maria Mrówczyńska, geodetka i prorektor Uniwersytetu Zielonogórskiego ds. współpracy z gospodarką, otrzymała dwa prestiżowe wyróżnienia.


Geodetka z Zielonej Góry z "Kielnią Lubuską" i tytułem "Kobieta roku" <br />
Maria Mrówczyńska (z lewej) podczas XIII Lubuskiego Kongresu Kobiet (fot. Marek Pych/Lubuskie.pl)
Maria Mrówczyńska (z lewej) podczas XIII Lubuskiego Kongresu Kobiet (fot. Marek Pych/Lubuskie.pl)
Geodetka z Zielonej Góry z "Kielnią Lubuską" i tytułem "Kobieta roku" <br />
Maria Mrówczyńska (w środku) odbiera "Kielnię Lubuską" z rąk marszałek województwa lubuskiego Elżbiety Anny Polak oraz prezes LIB Zenona Bambrowicza (fot. Zdzisław Haczek/Lubuskie.pl)
Maria Mrówczyńska (w środku) odbiera "Kielnię Lubuską" z rąk marszałek województwa lubuskiego Elżbiety Anny Polak oraz prezes LIB Zenona Bambrowicza (fot. Zdzisław Haczek/Lubuskie.pl)

28 września w Zielonej Górze podczas 28. Gali „Lubuski Mister Budowy” Lubuska Izba Budownictwa uhonorowała dr hab. Marię Mrówczyńską nagrodą „Kielnia Lubuska” za „szczególny trud włożony w rozwój kształcenia kadr budownictwa w województwie lubuskim”. Statuetkę i dyplom wręczyli: marszałek województwa lubuskiego Elżbieta Anna Polak oraz prezes Lubuskiej Izby Budownictwa Zenon Bambrowicz.

Trzy dni później, podczas XIII Lubuskiego Kongresu Kobiet w Zielonej Górze, dr hab. Maria Mrówczyńska otrzymała z kolei tytuł „Kobieta Roku Województwa Lubuskiego” w kategorii działalność naukowo-badawcza. Konkurs organizowany jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego.

Maria Mrówczyńska urodziła się w 1974 roku w Zielonej Górze. W 1999 roku ukończyła Wydział Melioracji i Inżynierii Środowiska Akademii Rolniczej we Wrocławiu, kierunek geodezja i kartografia. Stopnie doktora i doktora habilitowanego w dyscyplinie geodezja i kartografia uzyskała na WGiK PW (2006, 2013).
Z Uniwersytetem Zielonogórski związana jest od 1999 roku. W latach 2016–2019 była prodziekanem ds. nauki Wydziału Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska, a w latach 2019–2020 – dyrektorem Instytutu Budownictwa UZ oraz przewodniczącą rady dyscypliny naukowej inżynieria lądowa i transport. Od 2020 r. jest prorektorem UZ ds. współpracy z gospodarką.

Jest autorką lub współautorką licznych prac m.in. z zakresu wykorzystania sztucznej inteligencji w geodezji inżynieryjnej, budownictwie, planowaniu przestrzennym i inżynierii środowiska. Za działalność naukową uzyskała wiele nagród i wyróżnień (m.in. nagrodę Ministra Budownictwa, nagrody JM Rektora Politechniki Zielonogórskiej oraz Uniwersytetu Zielonogórskiego).
Maria Mrówczyńska jest członkiem Komitetu Geodezji Polskiej Akademii Nauk, Stowarzyszenia Geodetów Polskich oraz Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa. Pełni również funkcję przewodniczącej jury ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Geodezyjnej i Kartograficznej.

Od początku pracy zawodowej współpracuje z otoczeniem społeczno-gospodarczym. Realizacja prac wspólnie z podmiotami gospodarczymi oraz na ich zlecenie spowodowała, że jest autorką i współautorką kilkudziesięciu ekspertyz z zakresu pomiarów przemieszczeń i odkształceń obiektów budowlanych. Kierowała oraz brała udział w projektach realizowanych wspólnie z przemysłem. Jest współautorką zgłoszeń patentowych oraz wzorów użytkowych krajowych i europejskich. Posiada uprawnienia zawodowe z zakresu geodezyjnej obsługi inwestycji.

Źródło: UZ, UMWL


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Ewolucja OSM od 2006 do 2018 roku
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS