Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
|2022-07-22| Edukacja, Ludzie

Geodetka z WAT nową wiceprzewodniczącą AMU PAN

Dr hab. inż. Anna Kłos z Wydziału Inżynierii Lądowej i Geodezji Wojskowej Akademii Technicznej dołączyła do Zarządu Akademii Młodych Uczonych Polskiej Akademii Nauk.


Geodetka z WAT nową wiceprzewodniczącą AMU PAN

Została ona tym samym jednym z trojga zastępców przewodniczącego tego gremium dr. Jacka Kolanowskiego.

Czym zajmuje się AMU?

Akademia Młodych Uczonych została powołana ustawą z 30 kwietnia 2010 r. o Polskiej Akademii Nauk w celu promowania badań naukowych i prac rozwojowych prowadzonych przez wybitnych młodych przedstawicieli nauki polskiej. Do zadań tego gremium należy m.in.:

  • przedstawianie opinii i programów dotyczących spraw nauki,
  • organizowanie debat, dyskusji, konferencji naukowych mających na celu rozważanie istotnych problemów reprezentowanej dyscypliny lub pokrewnych dyscyplin naukowych oraz upowszechnianie ich wyników,
  • przygotowywanie opinii oraz ocen naukowych dotyczących reprezentowanej dyscypliny lub pokrewnych dyscyplin naukowych,
  • upowszechnianie standardów etyki wśród młodych naukowców.

O Annie Kłos

Dr hab. inż. Anna Kłos jest pracownikiem Wydziału Inżynierii Lądowej i Geodezji WAT. Doktorat obroniła z wyróżnieniem w 2016 r., a w 2019 roku Rada Wydziału nadała jej stopień naukowy doktora habilitowanego w dyscyplinie geodezja i kartografia. Posiada w swoim dorobku współautorstwo 43 publikacji indeksowanych w bazie Web of Science (indeks Hirscha 13) oraz współautorstwo ponad 140 prezentacji, z czego ponad 50 przedstawiła osobiście w języku angielskim. Otrzymała sześć stypendiów międzynarodowych, stypendium START 2018 Fundacji na rzecz Nauki Polskiej, stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz pozycję visiting professor na Uniwersytecie w Bonn. Jest laureatką prestiżowej nagrody międzynarodowej przyznawanej przez Europejską Unię Nauk o Ziemi (EGU – European Geosciences Union) dla wybitnych młodych naukowców.

Brała udział w 14 projektach naukowych, osobiście kierowała projektem SONATA Narodowego Centrum Nauki. Organizowała sesje naukowe na konferencjach międzynarodowych. Wygłosiła trzy prezentacje zaproszone w ośrodkach zagranicznych oraz odbyła dziewięć staży międzynarodowych. Od 2021 roku przewodniczy wspólnej grupie roboczej T.33 „Time series analysis in geodesy” Międzynarodowej Asocjacji Geodezji oraz należy do ekspertów panelu sterującego międzynarodowym komitetem Inter-Commission Committee on Geodesy for Climate Research.

Jest członkinią siedmiu organizacji międzynarodowych, Komitetu Geodezji Polskiej Akademii Nauk, redaktorem naczelnym czasopisma „Geodezja i Kartografia” wydawanego pod auspicjami Polskiej Akademii Nauk, a także zastępcą edytora w wiodących w geodezji periodykach: „Journal of Geodesy”, „GPS Solutions” oraz „GEM – International Journal on Geomathematics”.

JK


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wapno - krajobraz po katastrofie
play thumbnail
czy wiesz, że...
© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
[email]
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama