Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-10-04| Geodezja, GIS, Teledetekcja, Przetargi

Kto wykona testową inwentaryzację dla Wód Polskich?

Wody Polskie rozstrzygnęły przetarg, którego celem jest sprawdzenie, jaka technologia geodezyjna okaże się najlepsza w inwentaryzacji urządzeń melioracji wodnych oraz gruntów zmeliorowanych.


Kto wykona testową inwentaryzację dla Wód Polskich?

Przedmiotem zamówienia jest określenie jednostkowych i całościowych kosztów, czasu realizacji oraz szczegółowych założeń technologicznych wybranych wariantów wykonania inwentaryzacji urządzeń melioracji wodnych celem pozyskania danych do ewidencji urządzeń melioracji wodnych oraz zmeliorowanych gruntów. Zamawiający przewidział wykorzystanie trzech metod pomiaru:
• Pomiar metodą RTK wraz z terenową rejestracją danych opisowych.
• Pomiar mobilnym skanerem umożliwiającym pozyskanie chmury o gęstości od 50 do 50 tys. pkt/m kw. o dokładności subdecymetrowej.
• Pomiar bezzałogowym statkiem powietrznym umożliwiającym pozyskanie chmury punktów o gęstości od 50 do 2,5 tys. pkt/m kw. wraz z danymi RGB.
Prace inwentaryzacyjne mają objąć obszar nadzoru wodnego w Ostrowie Wielkopolskim, tj. powierzchnię 447 km kw. i rowy melioracyjne o łącznej długości około 625 km.

Umowę o wartości 516 tys. zł na realizację tych prac Wody Polskie podpisały z firmą SkySnap z Warszawy. W postępowaniu wpłynęły ponadto dwie inne oferty: KA-RO Roman Bornus Warszawa (590 tys. zł) oraz Gispro Szczecin (723 tys. zł). Budżet zamawiającego wynosił natomiast 600 tys. zł.

Przypomnijmy, że podobny przetarg Wody Polskie ogłosiły już w zeszłym roku. Wówczas umowę na realizację prac podpisano z firmą Gispro ze Szczecina. Wartość kontraktu wyniosła 278 tys. zł.

DC


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wysokorozdzielcze wideo z satelity SkySat-1
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS