wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-09-13| Geodezja, Teledetekcja, Przetargi

Wody Polskie poszukują nowoczesnych metod inwentaryzacji urządzeń melioracji

Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie poszukuje chętnych do przeprowadzenia wariantowego pilotażu inwentaryzacji urządzeń melioracji wodnych z wykorzystaniem danych teledetekcyjnych.


Wody Polskie poszukują nowoczesnych metod inwentaryzacji urządzeń melioracji <br />
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne

W ramach pilotażu Wody Polskie chcą przetestować trzy rozwiązania technologiczne:

 1. Pomiar metodą RTK wraz z terenową rejestracją danych atrybutowych.
 2. Pomiar mobilnym skanerem laserowym wytwarzającym georeferencyjną gęstą chmurę punktów (minimum 50 tys. pkt/m kw.) o subdecymetrowej dokładności wraz z kameralną wektoryzacją danych.
 3. Pomiar bezzałogowym statkiem powietrznym wyposażonym w sensor umożliwiający wytworzenie georeferencyjnej chmury punktów o gęstości minimum 2,5 tys. pkt/m kw. wraz z kameralną wektoryzacją danych.

Do obowiązków wykonawcy będzie należało porównanie powyższych trzech metod m.in. pod kątem czasu i kosztów inwentaryzacji urządzeń melioracji wodnych oraz zmeliorowanych gruntów tworzących systemy melioracyjne (rowy, kanały, cieki wodne) wraz z budowlami związanymi z nimi funkcjonalnie. Wartość zamówienia szacowana jest na 366 tys. zł.

Oferty zabezpieczone wadium w wysokości 5,4 tys. zł można składać do 20 września.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Czy Wody Polskie publikujące linki na smorp.pl/geosmorp do strony geomerioportal.pl i plusk.eu byłyby w stanie weryfikować do czego próbują ludzi zaprowadzić ? Nie klikajcie w ten drugi, pierwszy nie działa.
odpowiedz zgłoś
Brawo WY... Co za IGNORANT TO PISAŁ. CZY TE WODY POLSKIE NAPRAWDĘ FACHOWCÓW NIE MAJĄ?
 1 
 1 
odpowiedz zgłoś
odp: Brawo WY... Ano nie mają, wszyscy uciekli, a fachowców wody polskie nie raczą zatrzymywać. Ot taki nowy ład.
 2 
 2 
odpowiedz zgłoś
Ignorant Kto pisał ten artykow 50 tyś p/m2 ? Powodzenia :)
 2 
 3 
odpowiedz zgłoś
odp: Ignorant Kogoś chyba powaliło, 50 000 punktów na metr kwadratowy. Wiecie ja lubię SF, ale to już jest bardzo, bardzo twarda SF. Nie wiem co brał ten Ktoś co to pisał, ale mocne musiało to być :)
 1 
odpowiedz zgłoś
3 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Modelowanie Dębu Bartek
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS