Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-09-08| Mapy, Instytucje

Nowe mapy powodziowe dla blisko tysiąca kilometrów rzek

Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie opublikowało nowe i zaktualizowane mapy zagrożenia powodziowego (MZP) i mapy ryzyka powodziowego (MRP). Nowe powstały dla około 1 tys. km rzek oraz 19 budowli piętrzących, a dla wybranych odcinków rzek oraz wybrzeża została wykonana aktualizacja.


Nowe mapy powodziowe dla blisko tysiąca kilometrów rzek <br />
Rzeki lub odcinki rzek, dla których zostały wykonane nowe MZP i MRP w 2022 r. (fot. Wody Polskie)
Rzeki lub odcinki rzek, dla których zostały wykonane nowe MZP i MRP w 2022 r. (fot. Wody Polskie)
Nowe mapy powodziowe dla blisko tysiąca kilometrów rzek <br />
Odcinki rzek, dla których MZP i MRP zostały zaktualizowane w 2022 r. (fot. Wody Polskie)
Odcinki rzek, dla których MZP i MRP zostały zaktualizowane w 2022 r. (fot. Wody Polskie)
Podstawą prawną tego działania jest art. 171 ust. 9 ustawy – Prawo wodne, który stanowi, że mapy mogą zostać poddane przeglądowi oraz w razie potrzeby aktualizacji częściej niż co 6 lat.

Jak informują Wody Polskie, mapy zagrożenia powodziowego i mapy ryzyka powodziowego sporządzone w 2020 r. uwzględniały inwestycje zrealizowane do 2019 r. W niektórych przypadkach zaistniała konieczność zaktualizowania obszarów zagrożenia powodziowego w związku z zakończeniem inwestycji przeciwpowodziowych w późniejszym czasie. Ponadto w wyniku korzystania z obowiązujących map zgłoszone zostały uwagi przez użytkowników. Dlatego dokonano przeglądu MZP i MRP w zakresie wynikającym ze zgłoszonych uwag, a w uzasadnionych przypadkach mapy dla wybranych odcinków rzek zostały zaktualizowane.

MZP i MRP są dostępne na Hydroportalu Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie. Szczegółowy wykaz obszarów, dla których zostały sporządzone MZP i MRP zawarty jest w załączniku nr 6.1 do Raportu z wykonania przeglądu i aktualizacji map zagrożenia powodziowego i map ryzyka powodziowego (2022), który dostępny jest pod adresem: Powodz.gov.pl/pl/mapy.

AW


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 4
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS