wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-09-16| Teledetekcja, Imprezy

Strażacy szkolili się z wykorzystania dronów w kartowaniu

Przydatność bezzałogowców w kartowaniu terenu doceniają także strażacy. Dlatego Państwowa Straż Pożarna przeprowadziła dla nich niedawno warsztaty z zakresu mapowania i fotogrametrii.


Strażacy szkolili się z wykorzystania dronów w kartowaniu <br />
fot.: KM PSP w Krakowie
fot.: KM PSP w Krakowie
Strażacy szkolili się z wykorzystania dronów w kartowaniu <br />
fot.: Biuro Planowania Operacyjnego KG PSP
fot.: Biuro Planowania Operacyjnego KG PSP

Kurs odbył się w dniach 13-14 września w Centralnej Szkole PSP w Częstochowie. Wzięli w nim udział przedstawiciele wszystkich komend wojewódzkich PSP, szkół PSP, Komendy Głównej oraz Centrum Naukowo Badawczego – PIB.

Zajęcia zostały zorganizowane przez CS PSP oraz Biuro Planowania Operacyjnego KG PSP, a ich tematem było m.in.:

 • wykonywanie ortofotomap,
 • obsługa otwartego oprogramowania OpenDroneMap służącego do przetwarzania zdjęć z UAV do postaci ortofotomapy i modeli 3D,
 • wnioski z wykorzystania dronów w działaniach modułu GFFFV we Francji (GFFFV oznacza Ground Forest Fire Fighting using Vehicles, czyli samodzielny moduł gaszenia pożarów lasów z ziemi z użyciem pojazdów).

Poza teorią uczestnicy mieli również możliwość zapoznania się w formie praktycznej zarówno z narzędziami teleinformatycznymi, jak i odpowiednią konfiguracją dronów do realizacji zadań związanych z fotogrametrią.

Źródło: KG PSP, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Mapa Miejsc Pamięci Narodowej
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS