Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-09-16| Teledetekcja, Imprezy

Strażacy szkolili się z wykorzystania dronów w kartowaniu

Przydatność bezzałogowców w kartowaniu terenu doceniają także strażacy. Dlatego Państwowa Straż Pożarna przeprowadziła dla nich niedawno warsztaty z zakresu mapowania i fotogrametrii.


Strażacy szkolili się z wykorzystania dronów w kartowaniu <br />
fot.: KM PSP w Krakowie
fot.: KM PSP w Krakowie
Strażacy szkolili się z wykorzystania dronów w kartowaniu <br />
fot.: Biuro Planowania Operacyjnego KG PSP
fot.: Biuro Planowania Operacyjnego KG PSP

Kurs odbył się w dniach 13-14 września w Centralnej Szkole PSP w Częstochowie. Wzięli w nim udział przedstawiciele wszystkich komend wojewódzkich PSP, szkół PSP, Komendy Głównej oraz Centrum Naukowo Badawczego – PIB.

Zajęcia zostały zorganizowane przez CS PSP oraz Biuro Planowania Operacyjnego KG PSP, a ich tematem było m.in.:

  • wykonywanie ortofotomap,
  • obsługa otwartego oprogramowania OpenDroneMap służącego do przetwarzania zdjęć z UAV do postaci ortofotomapy i modeli 3D,
  • wnioski z wykorzystania dronów w działaniach modułu GFFFV we Francji (GFFFV oznacza Ground Forest Fire Fighting using Vehicles, czyli samodzielny moduł gaszenia pożarów lasów z ziemi z użyciem pojazdów).

Poza teorią uczestnicy mieli również możliwość zapoznania się w formie praktycznej zarówno z narzędziami teleinformatycznymi, jak i odpowiednią konfiguracją dronów do realizacji zadań związanych z fotogrametrią.

Źródło: KG PSP, JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Model 3D Piaseczna na bazie danych z UAV
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS