Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-06-29| Geodezja, Teledetekcja, Sprzęt

Lotniczy skaner Voyager z imponującym zasięgiem

Oferta firmy YellowScan poszerzyła się o przeznaczony dla dronów system lotniczego skanowania Voyager. Rozwiązanie wyróżnia przede wszystkim spory zasięg pomiaru.


Lotniczy skaner Voyager z imponującym zasięgiem
Lotniczy skaner Voyager z imponującym zasięgiem

Dzięki wykorzystaniu skanera marki Riegl VUX-120 urządzenie mierzy nawet na dystansie 760 metrów. W praktyce przekłada się to na możliwość efektywnego wykonywania nalotów na pułapie nawet 440 metrów nad ziemią.

Ale to niejedyna zaleta Voyagera. Producent zwraca uwagę, że pole widzenia systemu wynosi 100 stopni. W przeciwieństwie do wielu konkurencyjnych instrumentów, które mierzą w zakresie 360 stopni, oznacza to, że w przypadku Voyagera wszystkie impulsy lasera kierowane są ku ziemi. A jeśli chodzi o laser, pracuje on z częstotliwością 1800 kHz, co przekłada się na pomiar 1,5 mln pkt/s, to zaś pozwala pozyskiwać nawet bardzo gęste chmury punktów. Jednocześnie instrument oferuje rejestrację nawet do 15 odbić impulsu, co pozwala na skuteczne penetrowanie warstwy roślinności.

Deklarowana precyzja pomiaru Voyagera wynosi 0,5 cm, a dokładność – 1 cm.

Cały system waży 3,5 kg i według zapewnień producenta można go integrować z różnego rodzaju platformami – zarówno załogowymi, jak i bezzałogowymi.


Aktualne zestawienie skanerów laserowych w ofercie krajowych dystrybutorów, a także oprogramowania do obróbki chmur punktów publikujemy w bezpłatnym niezbędniku SKANOWANIE LASEROWE

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
GEODETA testuje: ContextCapture
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS