Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-06-23| Teledetekcja, Sprzęt, Prawo

Velodyne oskarża konkurenta o naruszenie patentów

Jeden z czołowych producentów skanerów laserowych – amerykańska firma Velodyne, zarzuca konkurencyjnej spółce Ouster naruszenie jej dwóch patentów.


Velodyne oskarża konkurenta o naruszenie patentów <br />
fot. Velodyne
fot. Velodyne
Przypomnijmy, że zarówno Velodyne, jak i Ouster działają na coraz dynamiczniejszym rynku kompaktowych i tanich lidarów przeznaczonych dla pojazdów autonomicznych. Ale oferowane przez nie sensory znajdują zastosowanie również w geodezyjnych rozwiązaniach pomiarowych, np. w mobilnych czy lotniczych systemach skanowania.

Jak wynika z informacji prasowej Velodyne, firma ta wniosła skargę do amerykańskiej Komisji Handlu Międzynarodowego (ITC), w której prosi o zbadanie rzekomego nielegalnego importu czujników lidarowych przez Ouster, co miałoby naruszać jej patenty dotyczące rotacyjnych skanerów 3D. Velodyne złożyła również skargę do sądu okręgowego, w którym domaga się od konkurenta stosownego odszkodowania.

– Firma Velodyne wynalazła lidar rotacyjny i przeznacza znaczne zasoby finansowe i ludzkie na badania i rozwój, aby rozwijać technologię smart vision – powiedział dr Ted Tewksbury, dyrektor generalny Velodyne Lidar. – Velodyne od dawna energicznie chroni tę inwestycję, podejmując zdecydowane i skuteczne działania prawne przeciwko firmom, które naruszają naszą własność intelektualną, i ta akcja nie jest inna – podkreśla.

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wpływ aplikacji lokalizacyjnych na korki
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS