Na razie w nowych zakładach produkowany jest model HDL-64, wkrótce ma jednak ruszyć produkcja pozostałych instrumentów w ofercie tej firmy. Tutaj mają także powstawać zapowiadane od pewnego czasu przez Velodyne LiDAR-y półprzewodnikowe (solid state LiDAR). Instrumenty te wg zapewnień Velodyne zrewolucjonizują rynek skanerów laserowych, ponieważ będą znacznie mniejsze, lżejsze i tańsze od sprzętu oferowanego obecnie.
Velodyne planuje, że w 2018 roku z taśm produkcyjnych tej fabryki zejdzie ponad 1 mln LiDAR-ów. Co istotne, nowa fabryka będzie służyła nie tylko do wytwarzania skanerów, ale także do ich testowania i kalibracji. Mieści się w niej ponadto centrum badawczo-rozwojowe firmy.
Wybudowanie zakładów w San Jose jest odpowiedzią na szybko rosnący popyt na skanery laserowe, związany przede wszystkim z rozwojem branży samochodów autonomicznych. Zdecydowana większość producentów tego typu aut zakłada, że LiDAR będzie podstawowym sensorem umożliwiającym poruszenia się aut bez kierowcy po ulicach.