Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2017-01-24| Teledetekcja, Sprzęt, Firma

Velodyne otwiera megafabrykę LiDAR-ów

Amerykańska firma Velodyne otworzyła w San Jose w Kalifornii swoją nową fabrykę skanerów laserowych. Ma ona znacznie zwiększyć możliwości produkcyjne tej spółki.


Velodyne otwiera megafabrykę LiDAR-ów

Na razie w nowych zakładach produkowany jest model HDL-64, wkrótce ma jednak ruszyć produkcja pozostałych instrumentów w ofercie tej firmy. Tutaj mają także powstawać zapowiadane od pewnego czasu przez Velodyne LiDAR-y półprzewodnikowe (solid state LiDAR). Instrumenty te wg zapewnień Velodyne zrewolucjonizują rynek skanerów laserowych, ponieważ będą znacznie mniejsze, lżejsze i tańsze od sprzętu oferowanego obecnie.

Velodyne planuje, że w 2018 roku z taśm produkcyjnych tej fabryki zejdzie ponad 1 mln LiDAR-ów. Co istotne, nowa fabryka będzie służyła nie tylko do wytwarzania skanerów, ale także do ich testowania i kalibracji. Mieści się w niej ponadto centrum badawczo-rozwojowe firmy.

Wybudowanie zakładów w San Jose jest odpowiedzią na szybko rosnący popyt na skanery laserowe, związany przede wszystkim z rozwojem branży samochodów autonomicznych. Zdecydowana większość producentów tego typu aut zakłada, że LiDAR będzie podstawowym sensorem umożliwiającym poruszenia się aut bez kierowcy po ulicach.

Źródło: Velodyne


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Ewolucja OSM od 2006 do 2018 roku
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS