wiadomościreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-05-25| Teledetekcja, Sprzęt

Phase One prezentuje bardziej wszechstronne kamery lotnicze

Duńska firma Phase One rozbudowała swoje dwa systemy lotnicze o sensory pracujące w bliskiej podczerwieni. Pozwala to wykorzystywać je w wielu nowych zastosowaniach.


Phase One prezentuje bardziej wszechstronne kamery lotnicze

Nowości Phase One to kamery PAS 880i oraz PAS 280i, czyli nowe generacje produktów PAS 880 i PAS 280. W obu przypadkach kluczowym wyróżnikiem jest wzbogacenie tych systemów o kamery pracujące w bliskiej podczerwieni z matrycą 150 megapikseli.

PAS 880i – podobnie jak poprzednik – pozwala pozyskiwać jednocześnie pionowe i ukośne zdjęcia lotnicze (w czterech kierunkach). W nadirze dane zbierane są dla szerokości 20 tys. pikseli, zaś dla zdjęć ukośnych jest to 14 tys. px. Sensor jest jednocześnie w stanie pozyskiwać nawet do 2 klatek na sekundę.

– Już jako najbardziej wydajne wielkoformatowe rozwiązanie lotnicze PAS 880i jest teraz także najbardziej wszechstronny – twierdzi Anthony Garetto, wiceprezes Phase One Geospatial. – Użytkownicy mają możliwość obsługi PAS 880i w trybie nadiru/ukośnym w przypadku modelowania miast 3D lub tylko w trybie nadiru w zastosowaniach fotogrametrycznych. Udoskonalony PAS 880i zawiera teraz 150-megapikselowy sensor bliskiej podczerwieni z obiektywem 50 mm, co zapewnia kompletne 4-kanałowe rozwiązanie – podkreśla.

Z kolei PAS 280 to wielkoformatowa kamera wyposażona w matrycę 280 Mpx, a w wersji „i” również we wspomniany sensor NIR 150 Mpx. PAS 280i można jednocześnie stosunkowo łatwo rozbudować do wspomnianego systemu PAS 880i.

W ocenie producenta dzięki temu, że oba nowe sensory obrazują nie tylko w paśmie RGB, ale również NIR, znacznie poszerza to możliwości ich wykorzystania. Phase One wymienia tu chociażby projekty związane z monitorowaniem kondycji upraw, kartowaniem lasów, klasyfikacją pokrycia terenu czy planowaniem przestrzennym.

Źródło: PhaseOne, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wysokorozdzielcze wideo z satelity SkySat-1
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS