wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-05-25| Teledetekcja, Sprzęt

Phase One prezentuje bardziej wszechstronne kamery lotnicze

Duńska firma Phase One rozbudowała swoje dwa systemy lotnicze o sensory pracujące w bliskiej podczerwieni. Pozwala to wykorzystywać je w wielu nowych zastosowaniach.


Phase One prezentuje bardziej wszechstronne kamery lotnicze

Nowości Phase One to kamery PAS 880i oraz PAS 280i, czyli nowe generacje produktów PAS 880 i PAS 280. W obu przypadkach kluczowym wyróżnikiem jest wzbogacenie tych systemów o kamery pracujące w bliskiej podczerwieni z matrycą 150 megapikseli.

PAS 880i – podobnie jak poprzednik – pozwala pozyskiwać jednocześnie pionowe i ukośne zdjęcia lotnicze (w czterech kierunkach). W nadirze dane zbierane są dla szerokości 20 tys. pikseli, zaś dla zdjęć ukośnych jest to 14 tys. px. Sensor jest jednocześnie w stanie pozyskiwać nawet do 2 klatek na sekundę.

– Już jako najbardziej wydajne wielkoformatowe rozwiązanie lotnicze PAS 880i jest teraz także najbardziej wszechstronny – twierdzi Anthony Garetto, wiceprezes Phase One Geospatial. – Użytkownicy mają możliwość obsługi PAS 880i w trybie nadiru/ukośnym w przypadku modelowania miast 3D lub tylko w trybie nadiru w zastosowaniach fotogrametrycznych. Udoskonalony PAS 880i zawiera teraz 150-megapikselowy sensor bliskiej podczerwieni z obiektywem 50 mm, co zapewnia kompletne 4-kanałowe rozwiązanie – podkreśla.

Z kolei PAS 280 to wielkoformatowa kamera wyposażona w matrycę 280 Mpx, a w wersji „i” również we wspomniany sensor NIR 150 Mpx. PAS 280i można jednocześnie stosunkowo łatwo rozbudować do wspomnianego systemu PAS 880i.

W ocenie producenta dzięki temu, że oba nowe sensory obrazują nie tylko w paśmie RGB, ale również NIR, znacznie poszerza to możliwości ich wykorzystania. Phase One wymienia tu chociażby projekty związane z monitorowaniem kondycji upraw, kartowaniem lasów, klasyfikacją pokrycia terenu czy planowaniem przestrzennym.

Źródło: PhaseOne, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Mobilne skanowanie na Motławie
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS