wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-03-26| Teledetekcja, Sprzęt

PhaseOne prezentuje system wielkoformatowy nie tylko dla bogaczy

Oferta duńskiej firmy PhaseOne rozszerzyła się o lotniczy system iXM-RS 280F wykonujący zdjęcia o wielkości nawet 280 Mpx. Zdaniem producenta to dobre rozwiązanie dla tych firm, które oczekują szybszego zwrotu z inwestycji.


PhaseOne prezentuje system wielkoformatowy nie tylko dla bogaczy

Sercem systemu iXM-RS 280F jest kamera RGB składająca się z dwóch obiektywów o ogniskowej 90 mm. Wykonuje ona podwójne zdjęcia 150 Mpx, które następnie składane są do obrazu 280 Mpx (o szerokości 20 tys. px). Opcjonalnie system obrazuje także w bliskiej podczerwieni, co pozwala stosować go w rolnictwie czy w badaniach środowiska. Jak podkreśla producent, sensor oferuje wysoką czułość, co zapewnia dobrą jakość zdjęć również w gorszych warunkach oświetleniowych. Pozwala to latać więcej godzin w ciągu dnia i wykonywać więcej operacji w ciągu roku.

Urządzenie może być integrowane z żyroskopowym łożem stabilizującym DSM400, tworząc lekki i kompaktowy system, który może być instalowany na wielu typach samolotów.

– Nasz iXM-RS 280F to śmiałe i innowacyjne podejście do zaspokajania potrzeb klientów w zakresie niedrogich i niezawodnych lotniczych systemów kartowania. Wcześniej możliwości w branży fotolotniczej były w tym zakresie ograniczone ze względu na wysoki koszt sprzętu i ograniczone opcje doboru samolotów. Będąc pionierem najwyższej jakości obrazu, Phase One Industrial stwarza bardziej opłacalne możliwości na tym ekscytującym i ważnym rynku – podkreśla Dov Kalinski, główny menedżer w PhaseOne.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
co za okropny tytuł artykułu "...nie tylko dla bogaczy"... jak z dzisiejszego superexpresu... albo minionej Trybuny Ludu...zobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Modelowanie Dębu Bartek
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter Instagram RSS