wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-03-31| Teledetekcja, Sprzęt

Phase One prezentuje sensor P3 do inspekcji przy użyciu dronów

Duńska firma Phase One zaprezentowała sensor P3 zaprojektowany z myślą o prowadzeniu wysokiej jakości inspekcji przy użyciu bezzałogowych statków powietrznych.


Phase One prezentuje sensor P3 do inspekcji przy użyciu dronów

Na zestaw składa się kamera z matrycą 100 lub 50 Mpx, gimbal ze zintegrowanym dalmierzem oraz różne opcje obiektywów. Wśród zalet urządzenia producent wymienia chociażby łatwość jego montażu. Dzięki obsłudze protokołu MAVLink można go sprawnie zintegrować z popularnym wirnikowcem DJI M300, a także wieloma innymi modelami dronów.

Przedstawiciele Phase One podkreślają, że P3 pozwala pozyskiwać wysokiej jakości dane w sposób bezpieczny i efektywny. W zależności od potrzeb sensor dostarczany jest z kamerą Phase One iXM 100MP bądź 50MP, które gwarantują wysoką jakość zdjęć nawet w kiepskich warunkach oświetleniowych. Wbudowany dalmierz laserowy gwarantuje z kolei ostrość obrazu. Różne dostępne obiektywy pozwalają natomiast skutecznie i szczegółowo obrazować zróżnicowane typy powierzchni z bezpiecznej odległości.

– P3 jest odpowiedzią na niezaspokojone dotychczas potrzeby zintegrowanego rozwiązania wysokiej jakości do wizualnej inspekcji krytycznych zasobów, gdzie uchwycenie szczegółów ma kluczowe znaczenie – powiedział Michael Messerschmidt, dyrektor ds. dronów i inspekcji w firmie Phase One. – P3 został zaprojektowany specjalnie do lotniczej inspekcji różnorodnej infrastruktury, gdzie każdy lot i każde zdjęcie musi się liczyć – dodaje.

– P3 opracowaliśmy do ekonomicznej i produktywnej pracy, tak aby rozległe obszary można było pokryć mniejszą liczbą zdjęć, co znacznie skraca czas misji – tłumaczy dalej Messerschmidt. – Co ważniejsze, P3 można obsługiwać przy minimalnym ryzyku dla majątku i pracowników – podkreśla.

Sensor P3 będzie dostępny w sprzedaży od II kwartału br.


Aktualne zestawienie geodezyjnych dronów oraz aplikacji do przetwarzania zdjęć do chmury punktów i modeli 3D można znaleźć w bezpłatnym niezbędniku DRONY DLA GEODETY

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Testy skanera SPL w Kopenhadze
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS