wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-03-03| GNSS, Teledetekcja, Sprzęt, Przetargi

Kto dostarczy sprzęt pomiarowy dla Wód Polskich?

Po wielokrotnym przekładaniu terminu otwarcia ofert wreszcie poznaliśmy chętnych do dostawy 12 bezzałogowych statków powietrznych oraz 112 precyzyjnych odbiorników GNSS dla krakowskiego oddziału Wód Polskich.


Kto dostarczy sprzęt pomiarowy dla Wód Polskich? <br />
fot. Geoportal.gov.pl
fot. Geoportal.gov.pl

Przypomnijmy, że przedmiot zamówienia podzielono na dwie części. Przedmiotem pierwszej jest dostarczenie 12 dronów, które mają oferować pionowy start i lądowanie oraz być wyposażone w minimum 4 wirniki napędowe i odbiornik GNSS RTK. Maszyny zostaną dostarczone wraz z kamerami wizyjnymi i termowizyjnymi oraz symulatorami lotów. Kamera musi umożliwiać pozyskiwanie zdjęć fotogrametrycznych, które będzie można przetworzyć do postaci modeli wysokościowych, przekrojów, ortofotomapy itp. Częścią zamówienia jest także dostawa oprogramowania, które pozwoli przetwarzać obrazy do wyżej wymienionych produktów.

Co ciekawe, w ramach opcji Wody Polskie gotowe są także na zakup skanerów laserowych dla dronów. Mają on oferować prędkość pomiaru minimum 200 tys. pkt/s, rejestrację przynajmniej 5 odbić oraz dokładność nie gorszą niż 3 cm.

Przedmiotem II części przetargu jest dostawa 112 odbiorników RTK-GNSS. Mają one odbierać systemy GPS, GLONASS i Galileo, być wyposażone w inercyjny pochyłomierz oraz oferować dokładność pomiaru poniżej 10 mm w poziomie i 20 mm w pionie. Wraz z instrumentem należy dostarczyć polowe oprogramowanie pomiarowe oraz rejestratory z systemem Windows 10 i ekranem o przekątnej 7-8 cali.

Pierwotnie termin otwarcia ofert wyznaczono na 2 listopada, jednak wskutek napływu wielu pytań oraz konieczności modyfikacji dokumentacji przetargu ostatecznie nastąpiło to dopiero 2 marca.

I tak, drony gotowe są dostarczyć firmy NaviGate z Krakowa oraz TPI z Warszawy. Pierwsza jest dystrybutorem bezzałogowców marki DJI, FlyTech UAV oraz ATMOS, a swoją ofertę wyceniła na 1,33 mln zł. TPI jest z kolei krajowym dystrybutorem maszyn DJI, Topcon oraz senseFly. Spółka jest gotowa wykonać zamówienie za 2,068 mln zł. Z kolei zamawiający oszacował wartość prac na 1,7 mln zł. Podane kwoty dotyczą zamówienia podstawowego. Wartość opcji dotyczącej dostawy skanera laserowego wynosi z kolei 10,04 mln zł w ofercie TPI oraz 8,80 mln zł w propozycji NaviGate.

Więcej chętnych stanęło do zamówienia na odbiorniki GNSS. W kolejności od najtańszej swoje oferty złożyły firmy:

 • NaviGate (dystrybutor odbiorników marki Spectra Geospatial, Carlson Software i Trimble) – wartość oferty 3,844 mln zł;
 • Geotronics Dystrybucja (dystrybutor Trimble’a) – 4,791 mln zł;
 • Leica Geosystems – 4,817 mln zł;
 • Sitech Poland (dystrybutor Trimble’a)– 8,121 mln zł.

Wszystkie powyższe oferty zmieściły się w budżecie zamawiającego wynoszącym 8,28 mln zł.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Korupcja Na pewno pójdą łapówki
odpowiedz zgłoś
Jaki cel? chciałbym znać uzasadnienie konieczności uzbrojenia się w sprzęt pomiarowy, do czego będzie wykorzystywany produkt z pomiaru. Pozatym szkoda, że stany prawne cieków nie są regulowane, to powinien być priorytet.
 2 
odpowiedz zgłoś
I co oni zrobią z całym tym sprzętem, chyba będzie zalegać na półkach magazynowych. Kto to obsłuży? Ręce opadają.
 2 
odpowiedz zgłoś
3 cm A po choinkę im 3 cm dokładności, skoro niemal wszystkie brzegi cieków(może poza największym rzekami) pozarastane krzakami. Może z oszczędności przetargowych kupią piły (pilarki)i łopaty i oczyszczą te swoje brzegi.
 5 
odpowiedz zgłoś
słyszał ktoś żeby Wody Polskie regulowały własności jakichś rzek? W KW i EGiB są ujawnione gdzieś Wody Polskie, oni czymś w ogóle zarządzają? Wiem, że potrafią naliczać opłaty. Tworzono potworka.
 2 
odpowiedz zgłoś
odp: słyszał ktoś Zgadza się. Wody Polskie czy jak zwał poprzedni twór Zarządy Melioracji zlecały takie prace. Nie słyszałem, żeby zrobili coś swoimi siłami. Chyba że próbowali na okazaniach swoje warunki narzucać żeby ktoś regulacje cieku na swój koszt zrobił
 2 
odpowiedz zgłoś
:) Bawią się chłopaki za nasze pieniądze
 5 
odpowiedz zgłoś
odp: :) Tak to prawda. Będą premie za klienta po 50 tysiączków
 2 
odpowiedz zgłoś
6 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Sztuczna inteligencja kartuje drogi
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS