wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-04-06| GNSS, Sprzęt, Software

Zostań w domu, czytaj NAWI! 72 strony o GNSS

Dostępna jest już najnowsza edycja NAWI – bezpłatnego niezbędnika sprzętowego GEODETY poświęcona nawigacji satelitarnej. W wydaniu znajdziemy nie tylko zestawienia precyzyjnych odbiorników GNSS, ale także artykuły o najnowszych trendach, technologiach i produktach.


Zostań w domu, czytaj NAWI! 72 strony o GNSS

Baczny Czytelnik zauważy, że w tym roku prezentujemy nieco mniej odbiorników niż w poprzednim NAWI. Czy to oznacza, że producenci sprzętu zaczynają mieć problemy z zaoferowaniem nam czegoś nowego i zaskakującego? Absolutnie nie! Zwróćmy zresztą uwagę, że nowości w tym roku wcale nie brakuje. W tabeli z odbiornikami RTK znajdziemy 26 premier, w ofercie rejestratorów i sprzętu GIS jest ich 31, a wśród stacji referencyjnych uzbierało się 9 debiutów.

O ile jeszcze parę lat temu sporą część nowości stanowiły starsze modele pakowane w nowe obudowy, o tyle teraz jest sporo rozwiązań naprawdę ciekawych i innowacyjnych. Wyróżniają je chociażby udoskonalone algorytmy śledzenia sygnałów GNSS, rozbudowane pakiety oprogramowania czy nowa generacja pochyłomierzy. Warto też odnotować, że najbardziej innowacyjne odbiorniki stają się zdecydowanie bardziej przystępne cenowo.

Pobierz NAWI 2020 w formie interaktywnego flipbooka lub pliku PDF

Na czas przymusowej izolacji polecamy także inne niezbędniki sprzętowe GEODETY:

Redakcja


«« powrótwiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Najdokładniejsza mapa magnetyczna Ziemi
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter Instagram RSS