wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-09-07| Geodezja, GIS, Teledetekcja, Sprzęt

Pobierz DRONY DLA GEODETY 2020

Bezzałogowe statki powietrzne szybko zyskują na popularności wśród geodetów. Tylko jaki sprzęt i oprogramowanie wybrać oraz jak wykorzystywać je w praktyce? Odpowiedź znajdziemy w najnowszej edycji DRONÓW DLA GEODETY – bezpłatnego niezbędnika sprzętowego, który właśnie ukazał się na Geoforum.pl.


Pobierz DRONY DLA GEODETY 2020

Tradycyjnie jego kluczową część stanowi zestawienie produktów dostępnych w ofercie krajowych dystrybutorów. W tym roku w tabelach znajdziemy 27 płatowców, 23 wirnikowce oraz 51 aplikacji do dopasowania zdjęć.

Zdecydowana większość niezbędnika to jednak artykuły. Dominuje w nich temat praktycznego zastosowania BSP w geodezji. Swoimi doświadczeniami chwalą się firmy: Geoxy, RTK System, Mota-Engil Central-Europe, a także TPI wspólnie z Urzędem Miasta Opole.

Jako że drony wciąż traktowane są w geodezji jako nowinka technologiczna, w niezbędniku prezentujemy też analizy dokładności danych pozyskanych przez UAV. Artykuły na ten temat przygotowały firmy NaviGate, Fotoraporty, SkySnap oraz ProGea Sky.

Nie zabrakło również prezentacji produktów. Firma TPI opisała płatowiec SenseFly eBee, przedstawiciele Czerski Trade Polska pokazali możliwości oprogramowania 3Dsurvey i wirnikowców DJI, a ProGea Sky przybliżyła pionowzlot Trinity F90+.

W artykułach odredakcyjnych analizujemy z kolei trendy technologiczne, jakie w ostatnich miesiącach można zaobserwować na rynku geodezyjnych dronów oraz aplikacji do dopasowania zdjęć.

Pobierz DRONY DLA GEODETY w formie interaktywnego flipbooka lub pliku PDF

Redakcja


«« powrót
wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Pożar w Wólce Kosowskiej okiem satelity
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS