wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-01-25| Teledetekcja, Sprzęt

Przystępny moduł lidar dla drona Trinity F90+

W ubiegłym tygodniu firma Quantum-Systems GmbH (Monachium, Niemcy) zaprezentowała nowy moduł pomiarowy (payload) Qube 240, tj. innowacyjny ultrakompaktowy i lekki skaner laserowy LIVOX Avia dedykowany dla bezzałogowej platformy flagowego płatowca VTOL Trinity F90+.


Przystępny moduł lidar dla drona Trinity F90+
Przystępny moduł lidar dla drona Trinity F90+
Integracja skanera LIVOX z systemem POS (GNSS + IMU APX-15 UAV firmy Applanix) zapewnia pozyskanie precyzyjnej (RMSE Z ok. 2 cm) i gęstej (40-100 pkt/m2) chmury punktów ULS (Unmanned Laser Scanning) z pokładu BSP. Platforma płatowca VTOL Trinity F90+ została w pełni zintegrowana z wymiennym modułem Qube 240, zapewniając do 60 minut nalotu na 1 baterii, co pozwala na pozyskanie chmury punktów (do 3 odbić/ech) na 100 ha. Platforma VTOL Trinity F90+ gwarantuje rejestrację danych przy prędkości 17 m/s, a system POS AV (Applanix; praca IMU z częstotowością 100 Hz; dokładność roll&pitch 0,025°; true heading 0,08°) zapewnia nadawanie bezpośredniej georeferencji chmurom punktów ULS.

Kolejny przykład implementacji nowej technologii LIVOX AVIA jest potwierdzeniem rewolucji, jaka wystartowała w ostatnich miesiącach na rynku geoinformatycznym (np. DJI Zenmuse L1) w zakresie wypełnienia niszy technologii skanowania laserowego z platform bezzałogowych w segmencie ekonomicznych skanerów, spełniających jednak w przypadku wielu projektów oczekiwane dokładności pomiarowe.

Dystrybutorem rozwiązań QS w Polsce jest firma Progea Sky.

Źródło: ProGea Sky


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plwiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
World Trade Center w obiektywie Stanisława Nazalewicza
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS