Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-05-02| Sprzęt, Przetargi

IMGW na sporych zakupach sprzętu pomiarowego

Tachimetry, odbiorniki GNSS-RTK, drony, niwelatory, wykrywacze urządzeń podziemnych – takie instrumenty zakupił właśnie Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w ramach kontraktu o wartości ponad 2 mln zł.


IMGW na sporych zakupach sprzętu pomiarowego <br />
fot. Topcon
fot. Topcon

Dostawa obejmuje:

  • 11 tachimetrów elektronicznych z kompletem akcesoriów,
  • 5 tachimetrów robotycznych (jednoosobowa stacja robocza z kontrolerem i kompletem akcesoriów),
  • 27 wielokanałowych odbiorników GNSS RTN/RTK z kontrolerem i kompletem akcesoriów oraz dostępem do danych korekcyjnych RTN,
  • 24 niwelatory kodowe z kompletem akcesoriów,
  • 8 wykrywaczy urządzeń podziemnych z generatorem sygnału i akcesoriami,
  • 5 dronów inspekcyjnych z kamerą, kontrolerem i akcesoriami.

W przetargu na dostawę tego sprzętu wystartowała tylko firma TPI – krajowy dystrybutor takich marek jak Topcon, Faro, DJI czy senseFly. Wartość podpisanej z nią umowy opiewa na 2,386 mln zł netto.

Zamówienie jest współfinansowane z pożyczki Banku Światowego na Projekt Ochrony Przeciwpowodziowej w Dorzeczu Odry i Wisły.

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Apeks skanuje w Trójmieście
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS