wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-04-28| Teledetekcja, Sprzęt, Firma

DJI wstrzymuje sprzedaż dronów zarówno w Rosji, jak i Ukrainie

W obliczu wojny trwającej za naszą wschodnią granicą wiele firm postanowiło wycofać się z rosyjskiego rynku. Ale znany producent dronów – chińska firma DJI – wstrzymał sprzedaż nie tylko w Rosji, ale również w Ukrainie.


DJI wstrzymuje sprzedaż dronów zarówno w Rosji, jak i Ukrainie

W krótkim oświadczeniu spółka poinformowała właśnie, że tymczasowo wstrzymuje wszelką działalność biznesową w obu krajach. Zapewnia jednocześnie, że w związku z tym utrzymuje ścisłą współpracę ze swoimi klientami i partnerami z tych państw.

W wypowiedzi cytowanej przez serwis DroneDJ rzecznik tej chińskiej firmy precyzuje, że „nie chce zajmować stanowiska odnośnie do żadnego z tych krajów, a jedynie odnośnie do swoich zasad”. O co chodzi? Już w marcu DJI dał jasno do zrozumienia, że potępia wykorzystywanie swoich dronów w działaniach bojowych. A to praktykowane jest zarówno przez stronę rosyjską, jak i ukraińską. Dlatego spółka zadeklarowała, że nie będzie świadczyć usług wsparcia technicznego w przypadkach, gdy zidentyfikuje wojskowe zastosowanie swoich maszyn. Jak bowiem podkreśla, drony tej marki projektowano wyłącznie z myślą o zastosowaniach cywilnych.

„Nasi dystrybutorzy, sprzedawcy i inni partnerzy biznesowi zobowiązali się do przestrzegania tych zasad podczas sprzedaży i użytkowania naszych produktów. Zgadzają się nie sprzedawać produktów DJI klientom, którzy wyraźnie planują używać ich do celów wojskowych lub pomagają modyfikować je do celów wojskowych. Rozumieją jednocześnie, że zerwiemy z nimi nasze relacje biznesowe, jeśli nie będą mogli dotrzymać tego zobowiązania” – czytamy w oświadczeniu DJI z zeszłego tygodnia.


Drodzy Czytelnicy! By przeciwdziałać hejtowi i dezinformacji, redakcja portalu Geoforum.pl postanowiła zablokować możliwość komentowania wiadomości związanych z rosyjską agresją na Ukrainę

JK


«« powrótzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Plan na las - czyli o kartowaniu lasu
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS