Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-03-11| Mapy

Polacy coraz chętniej śledzą samoloty na mapie

W ciągu ostatniego roku znacznie wzrosła popularność serwisu FlightRadar24 pozwalającego śledzić ruch lotniczy na mapie świata – wynika z najnowszej edycji rankingu komercyjnych portali i aplikacji mapowych w ramach badania polskiego internetu Mediapanel.


Polacy coraz chętniej śledzą samoloty na mapie <br />
Wyniki rankingu za luty 2022 r.
Wyniki rankingu za luty 2022 r.
Polacy coraz chętniej śledzą samoloty na mapie

W lutym br. z aplikacji bądź strony internetowej FlightRadar24 skorzystało aż ponad 3 mln Polaków, czyli co dziesiąty z dostępem do sieci. W porównaniu do danych ze stycznia ubiegłego roku oznacza to aż blisko trzykrotny wzrost.

Skąd taki skok, można jedynie spekulować. Powody mogą być przynajmniej dwa. Pierwszym jest pandemia, która na początku ubiegłego roku znacznie bardziej ograniczała ruch lotniczy na całym świecie. Drugim może być aktualnie trwająca inwazja Rosji na Ukrainie. Sprawiła ona, że od końca lutego polscy internauci masowo śledzą chociażby kolejne etapy ograniczania ruchu lotniczego dla rosyjskich przewoźników, loty rozpoznawcze amerykańskich samolotów wojskowych czy krążenie nad naszym niebem latających cystern NATO.

Jeśli chodzi o pozostałe serwisy mapowe uwzględnione w zestawieniu, sporym skokiem liczby użytkowników (o 200 tys. w ciągu roku) pochwalić może się aplikacja nawigacyjna dla kierowców Waze. Spadek o podobnej wielkości zanotował z kolei lokalizator pojazdów komunikacji publicznej BusLive. Zmiana liczby użytkowników pozostałych aplikacji i serwisów nie przekracza z kolei kilku procent. A lider zestawienia pozostaje bez zmian – to oczywiście Mapy Google, z których w lutym skorzystało 2/3 Polaków z dostępem do sieci.


Chcesz być na bieżąco z wydarzeniami w geodezji i kartografii? Zapisz się na newsletter!

JK


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Symulacja przerwania wału powodziowego
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS