wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-09-08| Mapy

Internetowe mapy odzyskują użytkowników

Większość komercyjnych portali mapowych uwzględnionych w rankingu Mediapanel zanotowała w sierpniu br. wzrost liczby użytkowników.


Internetowe mapy odzyskują użytkowników

Wyjątkiem jest lider zestawienia, czyli Mapy Google. Względem sierpnia ubiegłego roku serwis ten stracił 2% użytkowników na domenie COM i 0,3% na domenie PL.

Najbardziej spektakularnymi wzrostami mogą się pochwalić portale związane z transportem. FlightRadar24.com, który pozwala monitorować ruch lotniczy na całym świecie, zwiększył liczbę użytkowników w Polsce aż o blisko 2/3. Z kolei w przypadku serwisu JakDojade.pl oferującego wyszukiwanie połączeń komunikacji miejskiej wzrost ten wyniósł prawie 50%.

Użytkowników przybyło także rodzimemu serwisowi Targeo.pl (skok o 5%).

Serwis Użytkownicy Zasięg Audyt
sierpień br. zmiana r/r
Mapy Google (COM) 8 943 210 -2% 30,90% nie
Targeo.pl 4 561 110 5% 15,76% nie
Mapy Google (PL) 4 016 952 0% 13,88% nie
Jakdojade.pl 1 495 098 49% 5,17% tak
FlightRadar24.com 588 546 61% 2,03% nie
Geoportal360.pl 489 726 bd. 1,69% nie

Źródło: Mediapanel sierpień 2021

Wzrosty notują również serwisy, dla których statystyki publikuje rządowa witryna Widok.gov.pl. W sierpniu Geoportal.gov.pl odwiedziło 806 tys. użytkowników, co w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku oznacza wzrost o ponad 1/5. Z kolei lokalne serwisy mapowe bazujące na technologii e-mapa.net firmy Geo-System zanotowały wzrost liczby użytkowników o 3% do poziomu 313 tys.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
KNG Dahlta w Tatrach
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS