wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-01-13| Geodezja, Prawo, Instytucje

Geodezyjne wątki w kontrolach NIK na rok 2022

Wśród blisko stu tematów kontroli zaplanowanych przez Najwyższą Izbę Kontroli na ten rok nie brakuje zagadnień związanych z geodezją i kartografią.


Geodezyjne wątki w kontrolach NIK na rok 2022

Już na początku tego roku NIK będzie ponownie analizować, jak starostowie wywiązują się z obowiązku wykonywania gleboznawczej klasyfikacji gruntów. Przypomnijmy, że poprzednie wyniki kontroli na ten temat Izba opublikowała w lipcu 2021 r., wytykając poważne nieprawidłowości zarówno samorządom, jak i rządowi.

Od lutego kontrolerzy Izby będą się przyglądać prawidłowości realizacji projektu Podkarpacki System Informacji Przestrzennej. Celem tego przedsięwzięcia o wartości 187 mln zł jest m.in. modernizacja powiatowych baz danych geodezyjnych oraz budowa wojewódzkiego SIP-u.

Również w lutym ma ruszyć kontrola poświęcona planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennemu w Polsce na przykładzie wybranych miast. Izba będzie chciała w niej odpowiedzieć na pytanie, czy obowiązujący system planowania przestrzennego zapewnia możliwość racjonalnego gospodarowania przestrzenią gminy.

Izba będzie ponadto kontrolowała Główny Urząd Geodezji i Kartografii w zakresie wykonania budżetu państwa.

Warto przypomnieć, że w zeszłym roku NIK prowadziła kontrolę w zakresie ewidencji gruntów i budynków. Jej celem była odpowiedź na pytanie, czy cyfryzacja EGiB na szczeblu powiatowym jest przygotowana i realizowana właściwie. Wyniki tej kontroli nie ujrzały jeszcze światła dziennego.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Raczki Elbląskie w chmurze punktów
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS