wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-10-26| Ludzie

Piotr Nowak nowym ministrem odpowiedzialnym za geodezję

Prezydent Andrzej Duda powołał dziś (26 października) na stanowisko ministra rozwoju i technologii Piotra Nowaka.


Piotr Nowak nowym ministrem odpowiedzialnym za geodezję <br />
fot. KPRM/Twitter
fot. KPRM/Twitter

Dla Piotra Nowaka nie jest to pierwsza funkcja w rządzie Zjednoczonej Prawicy. Wcześniej (w latach 2015–2020) był bowiem wiceministrem finansów.

Piotr Nowak (ur. w 1980 r.) jest absolwentem Wydziału Cybernetyki w Wojskowej Akademii Technicznej oraz Szkoły Głównej Handlowej na kierunku finanse i bankowość. Ukończył również studia doktoranckie w SGH oraz Executive MBA. Nim trafił do rządu, był m.in. dealerem walutowym w PKO BP, traderem w Calyon Corporate & Investment Bank, wicedyrektorem w londyńskim funduszu hedgingowym oraz zastępcą dyrektora departamentu zarządzania portfelami papierów dłużnych w PKO TFI.

W 2015 r. był ekspertem ds. gospodarczych w Kancelarii Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Z kolei po 5 latach pracy w rządzie został doradcą szefa Międzynarodowego Funduszu Walutowego w Waszyngtonie oraz wicedyrektorem Departamentu Polityki Monetarnej i Rynków Kapitałowych MFW.

Przypomnijmy, że poprzednim szefem resortu odpowiedzialnego za sprawy geodezji i kartografii był Jarosław Gowin. W sierpniu br., w wyniku sporów wewnątrz koalicji rządzącej, został on jednak zdymisjonowany. Jednocześnie Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii przekształcono w Ministerstwo Rozwoju i Technologii, a pracami tego resortu tymczasowo kierował premier Mateusz Morawiecki.


Chcesz być na bieżąco z wydarzeniami w geodezji i kartografii? Zapisz się na newsletter!

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
jak to przecież Pan Waldemar stał się samozwańczym Ministrem.
 1 
 1 
odpowiedz zgłoś
No to teraz mamy trzech ministrów. Główny minister według opisu strony ministerstwa odpowiada za budownictwo, wiceminister Uscinski odpowiada za budownictwo, wiceminister Sobon jest pełnomocnikiem premiera też można wnioskować że zaczepia o budownictwo. Bizancjum, ot co
 1 
 2 
odpowiedz zgłoś
odp: No to teraz Czterech :)
 1 
odpowiedz zgłoś
Proszę o precyzję Przecież od geodezji jest Uściński - tą informacją jest nieprecyzyjna i stearza wrażenie jakby geodezja miała jakiekolwiek znaczenie dla ministra rozwoju.
 6 
odpowiedz zgłoś
odp: Proszę o precyzję Z tego co pamiętam to został wiceministrem, a nie ministrem. Podlegał Premierowi, a teraz ma szefa ministra.
 1 
odpowiedz zgłoś
W końcu trafił się jakiś człowiek dobrze wyksztalcony. Powodzenia
 3 
 6 
odpowiedz zgłoś
odp: W końcu I nie z jednego pieca jadł... Banki, fundusze hedgingowe, funkcja eksperta u prezydenta Komorowskiego... A teraz będzie wprowadzał nowy ład, choć nie widać żeby w starym źle mu się powodziło. Ale życzmy mu powodzenia, niech w jego dziale dzieje się jak najlepiej, zwłaszcza w geodezji. I oby potrafił zapanować nad swoimi podwykonawcami z generałem z ulicy Wspólnej na czele.
 1 
 8 
odpowiedz zgłoś
4 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Korzystanie z Portalu BDOT10k
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS